Kartal konut projelerine metro dopingi

Kartal-Kaynarca metro hattı ile birlikte birlikte Kartal'da 3.500-4.500 aralığında seyreden metrekare fiyatlarının daha da yükselmesi bekleniyor.

Kartal konut projelerine metro dopingi

Son yıllarda kentsel dönüşüm ve metro hattı ile hızlı bir atılım içerisine giren Kartal'da gayrimenkul fiyatlarının daha da yükselmesi bekleniyor. Kadıköy-Kartal metro hattının önümüzdeki günlerde Kaynarca'ya kadar uzatılmasıyla birlikte konut fiyatlarında yeni bir hareketlenme bekleyen uzmanlar, 3.500-4.500 metrekare arasında değişen konut fiyatlarının daha da yükselebileceğini belirtiyor.

Kartal projelerinin değer artışı sürecek
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Fera Grup Yönetim Kurulu Üyesi Emrullah Yedikardeş, değerli yatırım peşinde olanları bölgeye davet etti. Kartal bölgesinde hayata geçirilen projelerin değer kazanmayı sürdüreceğini vurgulayan Yedikardeş:

"Teslimi yaklaşan projeler iki kat avantajlı. Çünkü bu projeler nitelikli bir yaşam avantajı sunarken, bir yandan da yatırımcıların prim potansiyeline daha hızlı erişmesini sağlayacakTeslimi yaklaşan projeler iki kat avantajlı. Çünkü bu projeler nitelikli bir yaşam avantajı sunarken, bir yandan da yatırımcıların prim potansiyeline daha hızlı erişmesini sağlayacak..." ifadelerini kullandı.

Fera Life Kartal'da teslim yaklaşıyor
Bölgede hayata geçirdiği Fera Life Kartal projesinin bu yıl teslim edileceğini ve söyleyen Yedikardeş, 6 Mart 2013 tarihinde ihalesi yapılan kartal-Kaynarca Metro hattı ile birlikte Kadıköy-Kaynarca yolculuğunun 38.5 dakikaya düşeceğini vurguladı. Yedikardeş Kartal bölgesi fiyatları hakkında da bilgi vererek: 

"Markalı konutların yıldızı halindeki bölgede fiyatlar 5 bin liraya yaklaşmış durumda. Hatta sahil yolunda 8 bin liraya yakın fiyatlar olduğu görülüyor. Elbette ki fiyat, marka, sosyal olanaklar gibi sebepler proje seçiminde belirleyici olacak. Ama biz bunların yanı sıra, inşaatı sorunsuz ilerleyen ve bu yıl teslimi yapılacak projelerin daha fazla avantaj sunduğuna inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kartal Fera Life projesi hakkında daha ayrıntılı bilgi için tıklayın...

 

Firma Bilgisi: fera grup
Proje Bilgisi: Fera Life Kartal