Kavurmacı: TUSKON Başkanı'nı çılgın gibi alkışlamadık

TUSKON soruşturması kapsamında şirket bünyesinde yürütülen operasyon hakkında kamuoyuna açıklamada bulunan Aydınlı Grup Kurucusu Mustafa Şevki Kavurmacı, TUSKON Başkanı'nı alkışlayanlar arasında olmadıklarını söyledi

Kavurmacı: TUSKON Başkanı'nı çılgın gibi alkışlamadık

Geçtiğimiz hafta TUSKON Genel Kurulu'nda Başkan Rızanur Meral'in yaptığı konuşmay alkış vererek destek sundukları iddiasıyla iş dünyasına yayına soruşturmada gözaltı kararı alınan isimlerin kamuoyuna dönük açıklamalarına bir yenisi daha eklendi. Aydınlı Grup Kurucusu, Hakim Hissedarı, Danışma Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi sıfatıyla bir açıklama yayınlayan Mustafa Şevki Kavurmacı, şirketin mal varlığına el konulduğu yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

TUSKON Başkanı'nı çılgın gibi alkışlayanlar arasında değildik
Açıklamasında 1 Mart 2014 tarihli TUSKON Genel Kurul Toplantısında yapılan konuşmada, oğlu Ömer Faruk Kavurmacı'ya ilişkin olarak "Cumhurbaşkanı tehdit edilirken o da alkışlıyordu" şeklinde sunulan haberlerin doğru olmadığını söyleyen Şevki Kavurmacı: 

" FETÖ üyesi Rıza Meral'in konuşmasını çılgınlar gibi alkışlamadığını, toplantıdaki diğer iş adamlarının aksine Ömer Faruk Kavurmacı'nın özellikle ayağa kalkmayarak ve alkışlamayarak tepkisini ortaya koyduğunu ve bu haberlerin uzantısında yer alan videolarda da bu tepkinin açıkça (TV görüntüleri 01.13. dakika) görüldüğünü belirtmek isterim..." şeklinde konuştu. 

Plaket çalışanın özel dolabından çıktı
Diğer taraftan Ömer Faruk Kavurmacı'nın ofisinden Fethullah Gülen'e ait kitap ve plaketlerin çıktığı haberlerinin de doğru olmadığını söyleyen Mustafa Kavurmacı: "Söz konus materyaller bir şirket çalışanının odasındaki kişisel dolabından çıkmıştır. Durum Emniyet Müdürlüğü Mali Şube Birimi tarafından yapılan adli arama sonucu tutanakla belgelenmiştir. Söz konusu yayınların ve plaketin sahibi de gözaltına alınmış ve şirketimizle de ilişiği kesilmiştir..." dedi.