Kayseri Yeşilhisar TOKİ Evleri başvuruları 9 Mart’ta

Kayseri Yeşilhisar TOKİ Evleri için başvurular 9 Mart 2015 itibariyle başladı.

Kayseri Yeşilhisar TOKİ Evleri başvuruları 9 Mart’ta

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) Kayseri'de hayata geçirdiği TOKİ Kayseri Yeşilhisar 2. Etap projesi kapsamında 18 adet konut bugün itibariyle satışa çıkarıldı. Ziraat Bankası'nın Yeşilhisar Şubesi'ne yapılacak başvurular, 31 Mart'a kadar devam edecek.

Daire fiyatlarının 78 bin TL ile 127 bin TL arasında değiştiği Kayseri Yeşilhisar TOKİ Evleri için 120 ve 180 aylık vadeler yapılıyor. Konutlar için aylık taksitler ise 384 TL'den başlıyor.

Kayseri Yeşilhisar TOKİ Evleri başvuru şartlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz;

"Konut alıcısının;

1. T.C. vatandaşı olması,

2.Kayseri il nüfusuna kayıtlı olması veya Yeşilhisar ilçesi sınırları içerisinde en az 1 yıldan az olmamak şartıyla ikamet ediyor olması, söz konusu koşulu belgelerle kanıtlaması gerekmektedir. (İl/ilçe Nüfus Müdürlüğünden onaylı vukuatlı nüfus kaydı ibraz edilmesi veya başvuru sahibinin adına ve ikametgah ilmühaberinde yer alan adresine göre düzenlenmiş bir adet fatura (son 3 aya ait doğalgaz, elektrik, su, telefon, cep telefonu vs. fotokopisini, başvuru sahibinin adına kayıtlı fatura bulunmaması durumunda, başvuru sahibinin eşinin, çocuklarının, annesinin ve/veya babasının adına ikametgah ilmühaberi adresine göre düzenlenmiş fatura da kabul edilecektir.)

E1 tipi Altgelir grubu 2+1 konutlar için;

 Satış tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

 Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200.-TL olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200.-TL olması gerekmektedir.)

 Hane halkı gelirinin en fazla net 3.200.-TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri,

 Başvuru sahibi evli ise kendisi, eşi, velayeti altındaki çocuklarından çalışan varsa kendisinin eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belgeler (tabi olarak çalıştıkları sosyal güvenlik kurumlarından çalıştığına dair alınan belgeler ile maaş bordroları, maaş belgeleri, vb.)

 Başvuru sahibi, eşi veya velayeti altındaki çocuklardan herhangi biri çalışmıyorsa Sosyal Güvenlik Kurumundan çalışmadığına dair belgeleri ibraz edeceklerdir.

• Satış aşamasında, bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir."
 

Firma Bilgisi: Toki