Kemerburgaz arsa fiyatlarındaki artışın değerlendirmesi

Realty World Platinum Gayrimenkul brokeri Serhat Ersan: “Kemerburgaz Beldesi taşıdığı önem nedeni ile yatırımcıların beklemesi sonunda çok kazandıracaktır” dedi

Kemerburgaz arsa fiyatlarındaki artışın değerlendirmesi

16 Ocak 2014 / emlakwebtv
Kemerburgaz Beldesi; Mimar Sinan, Mithat Paşa ve Göktürk Mahalleri ile 27.644 nüfuslu, şehir merkezine kolay ulaşılabilirliği, 3.Köprü, 3.Havaalanı ve Kuzey Marmara Otoyolu projeleri ile son beş yılın en gözde beldesidir. En önemli özelliği de talebin çok olduğu bölgede arz yeterli değildir. Bu nedenler doğrultusunda çok açıktır ki arsa değerleri son 5 yılda çok artmıştır.

Ersan: “Arsa yatırımı orta ve uzun vade dönüşümlüdür”
Realty World Platinum Gayrimenkul brokerları Halil Karabay ve Serhat Ersan; “Arsa yatırımı orta ve uzun vade dönüşümlüdür. Bu nedenle bekleme süresi ile elde edilecek kar doğru orantılıdır. Kemerburgaz Beldesi taşıdığı önem nedeni ile yatırımcıların beklemesi sonunda çok kazandıracaktır.” dedi.

“2B arazilerinin imara açılması ile beraber yapılacak yeni projelerin bitmesi ile önümüzdeki 5 yıl içinde popülasyonun 15.000 daha artacağı öngörülmektedir. Bu durum neticesinde, bu arsalara yeni eğitim ve saglık kurumları yapılacaktır.” diyerek sözlerine devam eden Halil Karabay ve Serhat Ersan “Yeni yapılaşmanın ve gelişimin devam ettiği bölgede arsa fiyatlarının durması hiç beklenmez. Fiyatlarda ki artış genel konjoktüre bağlı olarak devam edecektir.” dediler.

Ersan: “Doğru yapılan yatırımlar kesinlikle orta dönemde yatırımcısına kar sağlıyacaktır”
Realty World Platinum Gayrimenkul Brokerları Halil Karabay ve Serhat Ersan “Öncelikle bölgeden arsa almak isteyenlere bölgeyi iyi analiz etmiş alanında uzman gayrimenkul ve yatırım danışmanları ile çalışmalarını öneririz. Bölgemiz gerek konut gerek arsa olarak hala yatırım niteliği taşıyan bir bölgedir. Doğru yapılan yatırımlar kesinlikle orta dönemde yatırımcısına kar sağlıyacaktır.” dediler.