Konut sektörü masaya yatırıldı

Yapı-Endüstri Merkezi tarafından bu yıl dördüncü kez düzenlenen Konut Konferansı'nda sektör temsilcileri ve dünyaca ünlü uzmanlar gayrimenkul sektörünün mevcut durumunu, önümüzdeki dönemde yaşayacağı değişim ve dönüşümü mercek altına aldı

Emlakwebtv/Haber: Havva Babaoğlu - Kamera: Ali Budak
“Yeni yollar” temasıyla Yapı-Endüstri Merkezi tarafından bu yıl dördüncü kez gerçekleştirilen Konut Konferansı yerli ve yabancı pek çok konuğu ağırladı. İletişim sponsorları arasında Emlakwebtv’nin de yer aldığı konferansta gayrimenkul sektörünün mevcut durumu ve gelecekte yaşayacağı değişim masaya yatırıldı.

Moderatörlüğünü Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Sur’un üstlendiği “Türkiye’de konut sektörünün geleceği ve yeni yollar” adlı panelde konuşma yapan DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, konut sektöründe Tüketici Kanunu ve Mütekabiliyet Yasası gibi konularda yapılan düzenlemelerle yeni bir döneme girildiğini söyledi. Dumankaya, farklı kriterlere göre belirlenen KDV oranlarında ise hala sıkıntı yaşandığını vurguladı. 

Mütekabiliyet Yasası’yla birlikte Türkiye’den konut alan yabancı yatırımcıların arttığını dile getiren Ege Yapı Group Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, gayrimenkul satışının ülkenin sıcak para ihtiyacına bir çözüm olabileceğini belirtti.