Konuta talep yükselir mi?

Konut sektörünün 2016 yılı performansı ile ilgili öngörülerini kamuoyu ile paylaşan Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Barış Dumankaya, kentsel dönüşüm ve yabancıya satışın etkisiyle canlılığın devam edeceğini açıkladı

Konuta talep yükselir mi?

2016 yılı başında gayrimenkul sektörünü ve olası performansını masaya yatıran Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Barış Dumankaya, sektördeki canlılığın özellikle kentsel dönüşüm ve yabancıya konut satışı kalemlerinin etkisiyle devam edeceğini söyledi. Türkiye'de gayrimenkulün her zaman en güvenilir yatırım aracı olma özelliğini sürdüreceğini vurgulayan Barış Dumankaya: :

“Ülkemizde faizlerin düşmesiyle birlikte yatırım yapılacak fazlaca bir alan kalmadı. Dolayısıyla Türkiye’de gayrimenkulün en güvenilir yatırım aracı olduğuna dair güçlü ve haklı bir inanç var." dedi

Barış Dumankaya, konuta devlet desteği hamlesini değerlendirdi. Tıklayın...

Gayrimenkul pazarı olumsuz etkilere dirençli
Barış Dumankaya Türkiye gayrimenkul sektöründeki fiyat artışlarının borsadaki çalkantılardan ve altın ve döviz gibi diğer yatırım araçlarındaki iniş çıkışlardan bağımsız gözüktüğünü de belirtti. Açıklamasında Türkiye'de gayrimenkule uzun vadeli yatırım aracı olarak bakıldığının altını çizen Dumankaya: 
"Son yıllarda konut satışlarına baktığımızda sadece barınma amaçlı konut alımları değil, konutu yatırım aracı olarak görüp üzerinde getiri sağlamaya dönük ciddi bir talepte söz konusu. Önümüzdeki yıllarda da konuta talep devam edecek." dedi.

Yabancıya konut satışı ve kentsel dönüşümün gücü
Kentsel dönüşüm ve yabancıya konut satışı alanındaki performansın, sektörün 2016 hareketini olumlu yönde etkileyeceğini de söyleyen Dumankaya, İstanbul gibi marka değeri yüksek lokasyonların yabancı yatırımcıya anlatılmasının öneminin altını çizdi. Dumankaya:

"Projelerimizin yatırım geri dönüşünü ve ortaya koyduğumuz cazibe merkezlerini yabancı yatırımcılara anlatmak ve İstanbul’u dünya başkentleri arasında hak ettiği bir konuma taşımak için ekonomik ve siyasi istikrar ortamını korumak ve güçlendirmek için üzerimize düşen görevleri yerine getirmeliyiz" ifadelerini kullandı. 

Firma Bilgisi: Dumankaya Inşaat