KONUTDER'e kapatma kararı

Paralel devlet yapılanması ve terör örgütü soruşturması kapsamında kapatılma kararı alınan dernek ve kuruluşlar arasında KONUTDER de yer aldı

KONUTDER'e kapatma kararı

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında hız verilen, paralel devlet yapılanması ve terör örgütü soruşturması kapsamında kapatılma kararı alınan dernek ve kuruluşlar arasında KONUTDER'in de yer aldığı açıklandı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan KONUTDER Başkanı Ömer Faruk Çelik, dernek olarak herhangi bir siyasi amaç taşımadıklarını hatırlattı.

Çelik: "Dernek üyeleri hakkında kesin bir değerlendirmede bulunamam"
Toplam 24 inşaat şirketinin üye olduğu KONUTDER'in bugüne dek inşaat ve gayrimenkul sektörüne destek sağlamak amacıyla çalışdığını vurgulayan Çelik: "Yetkililerle de iletişime geçtik. Herhangi bir amaç taşımıyoruz. Ülke böylesine zor bir süreçten geçerken dernek üyeleri hakkında kesin bir değerlendirme yapamam..." ifadelerini kullandı.

KONUTDER Hakkında
2011 yılında kurulan ve bünyesinde markalı konut projeleri üreten 24 inşaat şirketinin yer aldığı KONUTDER, 250 binin üzerinde konutun altına imza attı. Türkiye ekonomisine yılda 3 milyar dolara yakın katkı sunan KONUTDER, darbe girişimi sonrasında da bir açıklama yapmış ve darbecileri kınamıştı. Ömer Faruk Çelik imzalı bildiride:

"Gerilimin azalacağı, diyalogların artacağı, herkesin inancını özgürce yaşayacağı bir Türkiye temennisiyle; gündeminden darbe kelimesinin kalktığı bir ülkenin ekonomisinin büyüyeceğine ve her alanda daha iyi günlerin bizi beklediğine inancımız tamdır." ifadelerine yer verilmişti. 

KONUTDER'in darbe mesajına ulaşmak için tıklayın...