Körfezden Türkiye'ye yatırım son 6 yılda 18 milyar doları aştı

Sinpaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Sefa Çelik, son 6 yılda Körfez'den Türkiye'ye gelen yatırım miktarının 18 milyar doları geçtiğini söyledi.

Körfezden Türkiye'ye yatırım son 6 yılda 18 milyar doları aştı

Sinpaş Holding bugün başlayan Cityscape Turkey Fuarı'nda, Sinpaş Palas, Queen Central Park, Altınoran, Marina Ankara, Apuacity Denizli ve Bursa Modern gibi projelerinin tanıtımını gerçekleştirecek. 

Sinpaş Holding projeleriyle Cityscape'de
Cityscape Turkey ve Türkiye gayrimenkul sektörü hakkında bir değerlendirme yapan Sinpaş Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Sefa Çelik, dev etkinliğin ilk kez Türkiye'ye gelişinden dolayı mutlu olduklarını söyledi. Çelik, çeşitli ülkelerden çok sayıda gayrimenkul yatırımcısının fuar kapsamında ülkemize geldiğini hatırlatarak:

"Fuarda bütün projelerimizi aynı anda yatırımcılara sunma şansımız oldu. Fuarın İstanbul’da yapılmasının bir başka avantajı ise kurumsal yatırımcıların yanı sıra bireysel yatırımcıların da katılması idi..." dedi.

Queen Central Park projesi hakkında bilgi almak için tıklayın...

Körfezden İstanbul'a gelen yatırım 6 yılda 18 milyar dolar
Son 6 yılda Körfez bölgesinden Türkiye'ye gelen yatırım miktarının 18 milyar doları aştığını ve Körfez ilgisini artırmanın herkesin görevi olduğunu söyleyen Çelik: 

"Sadece İstanbul merkezli projeler değil, Bursa’da geliştirdiğimiz projemiz de yabancılardan büyük ilgi görüyor. Körfez ülkeleri, Bursa’nın hem tarihi gücünden, hem de İstanbul’a yakınlığından etkileniyorlar." ifadelerini kullandı. 

Körfez Bölgesi'nin Türkiye'ye ilgisi büyüyor
Türkiye'nin Körfez Bölgesi yatırımcısı için cazibesini sürdürdüğünü söyleyen Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer de ülkemizin yabancı bu bölgeden gelen yatırımcılar için kültürel zorlanmaya tanık olmadan yaşayabilecekleri bir nitelik sergilediğini söyledi. Gacemer, mütekabiliyet yasası ile birlikte Körfez Bölgesi yatırımcısının İstanbul'da çok sayıda konut edindiğini belirterek:

"İstanbul’da Cityscape Fuarı’na ev sahipliği yapmamız çeşitli ülkelerden çok sayıda gayrimenkul yatırımcısı, İstanbul’a gelerek ülkemizdeki en prestijli projeleri görme şansına sahip oldu. Cityscape’in bu sene Türkiye’de yapılması bizim için büyük bir fırsat, son derece memnunuz" dedi. 

Firma Bilgisi: sinpaş holding
Proje Bilgisi: Queen Central Park