Lapseki'de arsa fiyatları tavan yaptı

Gelibolu ilçesine bağlı Sütlüce ve Lapseki ilçesine bağlı Şekeryaka Mevkii'nde hayata geçirilecek Çanakkale Köprüsü, bu ilçelerde arsa fiyatlarının ani bir biçimde yükselmesine neden oldu.

Lapseki'de arsa fiyatları tavan yaptı

Başbakan Binali Yıldırım'ın tarih ve güzergah açıklamasında bulunduğu Çanakkale Köprüsü, yatırımcıların Lapseki ve Gelibolu ilçelerini mercek altına almalarına yol açtı. 2-3 yıl içinde dönümü 10 bin TL'ye satılan arsaların, 50-70 bin TL düzeyine sıçradığını söyleyen uzmanlar, önümüzdeki dönemde bu fiyatların daha da yükselebileceği uyarısında bulunuyor.

Lapseki dev yatırıma hazır
Çanakkale Köprüsü'ne ilişkin açıklamaların bölge halkı arasında büyük bir heyecan yarattığını söyleyen Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, yatırımın ekonomik açıdan ciddi bir katkı sunacağını belirtti. Yılmaz, Çanakkale Köprüsü'yle birlikte bölgede büyük değişikliklerin yaşanacağını vurgulayarak:

"Bölgeye talep artışı gözlemleniyor. Köprüyle beraber bu bölgeye talepler artmaya başladı. Başbakan'ın canlı yayında temellerin atılacağı tarihi açıklaması, bölge halkında heyecan yarattı..." dedi. Başkan ışık, şu anda 15 bin kişinin yaşadığı ilçenini alt yapısının da 50-60 bin kişinin barınacağı şekilde revize edildiği bilgisini verdi.

Çanakkale Köprüsü
- Çanakkale Köprüsü için süreç başladı. İlk kazma 18 Mart 2017'de vurulacak. Köprü hizmete 2023 yılında hizmete girecek. 
- Köprü, Gelibolu'nun Sütlüce ve Lapseki'nin Şekeryaka Mevkii'nde uzanacak.
- Köprünün kule açıklığı 2023 metre olacak.