Mahmutbey kaosu serbest geçişle aşılacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 3. Köprü'den geçmek isteyen araçlar için eziyet haline gelen Mahmutbey gişelerinde çözüm için çalıştıklarını belirterek: "İki ay içinde çözeceğiz..." dedi

Mahmutbey kaosu serbest geçişle aşılacak

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün bağlantı yolları tamamlanmadan yapılan açılışı özellikle Mahmutbey Gişeleri önünde artan yoğunlukta bir trafiğe neden oluyor. Geçtiğimiz günlerde kamyon ve tır şoförlerinni tepki göstererek yolu kapatmalarına neden olan yoğunlukla ilgili bir açıklama yapan Ulaştırma, Denizlcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, konuyla ilgili çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Mahmutbey kaosuna çözüm: 2 ay içinde ücretsiz geçiş
3. Köprü'nün yoğun trafik ortamının, karayolu tabiriyle şişe başı konumu nedeniyle oluştuğunu vurgulayan Bakan Arslan:

"Trafik üç bey şeritte gelip burada toplanıyor. Buradaki sorunun çözülmesi için de İzmir-Seferihisar'daki uygulamayı hayata geçireceğiz. Araçları direkt takip edildiği ve duraksamadığı bir sistem... Mahmutbey gişeleri için de bu süreci başlattık ve iki ay içinde Mahmutbey gişeleri serbest hale gelecek." şeklinde konuştu. 

Trafik yüzde 30 oranında rahatlayacak
Gerçekleştirilecek düzenleme ile birlikte trafiğin rahatlayacağını belirten Arslan: "Mahmutbey gişelerindeki trafik, atılacak adımlarla birlikte yüzde 30 oranında rahatlayacaktır..." şeklinde konuştu. 

Günde 110 bin araç geçiyor
Bakan Arslan, günde 135 bin geçiş garantisinin sunuldu yeni mega proje için günde 110 bin aracın geçtiğine de dikkat çekti.