Makro-Akyapı’dan Kayaşehir’e 220 daire

Emlak Konut GYO, Makro İnşaat ve Akyapı işbirliğiyle hayata geçirilen Seyran Şehir projesi satışa çıkarıldı. Başakşehir Kayaşehir’de yer alan projede dairelerin metrekaresi 2 bin 600 TL’den başlıyor

Makro-Akyapı’dan Kayaşehir’e 220 daire

7 Mayıs 2014 / Posta Gazetesi

Bugüne kadar Bahçetepe İstanbul, Giriş Kayaşehir ve 540/4 Parsel Ticaret Portalı’nı hayata geçiren  Makro İnşaat ve Akyapı, Emlak Konut GYO güvencesinde yeni bir projeye daha başlıyor. Seyran Şehir adını taşıyan proje Başakşehir’e bağlı Kayaşehir’de inşa ediliyor.

“Bir Ev. Bir Aile.” konseptiyle tasarlanan Seyran Şehir’de 220 konut ve 63 dükkân bulunuyor. 23 bin 170 metrekare arazi üzerinde yükselen Seyran Şehir’de, kiralama sirkülasyonu yüksek olduğu ve bu nedenle sosyal ilişkilerin yani komşuluğun gelişmesine fırsat tanımadığı için 1+1 veya stüdyo dairelere yer verilmiyor. Bunun yerine projede 2+1’den 5+1’e uzanan geniş daire seçeneği bulunuyor. Seyran Şehir’de 2+1 dairelerin büyüklüğü 121 metrekare ile 192 metrekare arasında değişirken, 3+1 dairelerin büyüklüğü 142 metrekare ile 187 metrekare arasında farklılık gösteriyor. Projede yer alan 4+1 daireler 166 metrekareden başlıyor 178 metrekareye kadar çıkıyor. Seyran Şehir’de 5+1 dairelerse 326 metrekare büyüklüğünde.  KDV oranının yüzde 1 olduğu Seyran Şehir’de dairelerin metrekaresi 2.600 TL’den başlıyor.

‘Yüzde 50’si satıldı’

Makro-Akyapı Ortak Girişimi İcra Kurulu Başkanı Ercan Uyan, “Seyran Şehir,  2 yıldır yükselen bir trend içinde olan ve Başakşehir’le bütünleşen 1 milyon nüfuslu Türkiye’nin en büyük uydu kenti Kayaşehir’in tam merkezinde yer alıyor” dedi. Seyran Şehir’in gerek konumu,  gerekse mimari yapısıyla farklı ve ayrıcalıklı bir hayatın kapılarını araladığını belirten Uyan, “Arsanın 1,5 emsal gibi düşük bir imar hakkına sahip olmasından dolayı, bloklar arasında kalan yüzde 80’lik gibi geniş bir alanın, peyzaj, gölet, şelale, oyun, yürüyüş ve spor alanlarına ayrıldı” dedi.

Yüzde 50’si satıldı

Projenin çok kısa bir sürede yüzde 50’sinin satıldığını belirten Ercan Uyan, Seyran Şehir’e olan ilgiden gayet memnun olduklarını söyledi. Seyran Şehir projesi kapsamında yer alan ticari alanları 1 Haziran’da Emlak Konut GYO tarafından açık artırma ile satışa çıkacağını da duyuran Uyan, dükkanların metrekare  fiyatlarının ortalama  5 bin TL ile 6 bin TL arasında değiştiğini söyledi.

2014’te bir proje daha geliyor

Kayaşehir’in sosyal tesisleri, ulaşım ve yeşil alanları ile Türkiye’nin en iyi planlanmış semti olduğuna dikkat çeken Ercan Uyan, “Biz Kayaşehir’e inanıyoruz. Yatırımlarımızı burada sürdürmeye devam edeceğiz. Bölgede 2014’ün 4.çeyreğinde büyük bir projeye daha start vereceğiz. Akyapı-Makro İnşaat ve Emlak Konut GYO güvencesiyle yapacağımız projemiz, Emlak Konut GYO’nun Kayabaşı’nda planladığı dev park projesinin yanı başında konumlanacak” diye konuştu. 

Firma Bilgisi: Akyapı