Maltepe'nin yeni kardeş şehri Kenya'dan

Maltepe'nin yeni kardeş şehri Mombasa oldu. Kardeş şehir anlaşması Kenya Büyükelçisi Kilonzo ile Maltepe Belediye Başkanı Kılıç arasında imzalandı

Maltepe'nin yeni kardeş şehri Kenya'dan

Maltepe Belediyesi "kardeş şehir" atağını Kenya Cumhuriyeti'nden Mombasa ile sürdürdü. Maltepe ile Mombasa'yı kardeş şehir yapan anlaşma Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ile Kenya Cumhuriyeti Büyükelçisi Kiema Kilonzo arasında imzalandı. 

Maltepe'nin yeni kardeş şehri Kenya'dan
Maltepe Belediyesi, son yıllarda gerçekleştirdiği "kardeş şehir" anlaşmalarına bir yenisini daha ekledi. Maltepe Belediyesi'ni ziyaret eden Kenya Cumhuriyeti Büyükelçisi Kiema Kilonzo ile Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç arasında yapılan görüşme sonrasında iki kentin arasında "kardeşlik" anlaşması imzalanmasına karar verildi. Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Canan Döner'in de hazır bulunduğu görüşmede alınan karar doğrultusunda, Maltepe Belediyesi ile Mombasa Valiliği yetkilileri arasında karşılıklı ziyaretler yapılmasına karar verildi.

Kenyalı sanatçılar kültür etkinliklerine davet edildi
Kardeş şehir anlaşması ie birlikte ayrıca, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, belediye tarafında bu yaz düzenlenecek kültürel etkinliklere Kenyalı sanatçı ve müzik gruplarını davet etti. Kılıç'ın isteği Büyükelçi Kilonzo tarafından memnuniyetle karşılandı. Görüşmelerin ardından Kilonzo'ya belediyenin cam atölyesinde Maltepeli kadınlar tarafından yapılan bir vazo hediye edildi. 

Çin, Avrupa'ya Maltepe üzerinden açılacak... Haberin ayrıntıları için tıklayın...

Maltepe'nin kardeş şehir sayısı artıyor
Maltepe Belediyesidaha önce de Şangay fuar merkezi ile büyük bir atılım gerçekleştiren 800 bin nüfuslu Changing ile kardeş şehir anlaşması imzalamıştı. İki ilçe arasındaki ilişkilerin, Çin-Türkiye bağlarını olumlu yönde etkileyeceği görüşünü dile getiren Changning Belediye Başkanı Xie Feng, Maltepe'nin fuar projesine her türlü katkıyı sunacağını da sözlerine eklemişti.