MAPIC Fuarı’na bu yıl kimler katılıyor?

Alkaş Genel Müdürü Yonca Aközer 2006 yılından buyana Türkiye temsilciğini yaptıkları MAPIC Fuarı'na bu yıl kimlerin katılacağını anlattı

6 Eylül 2013 / emlakwebtv

MAPIC Fuarı’na bu yıl kimler katılıyor?

Yonca Aközer: Dumankaya, Rönesans, Saf Gayrimenkul ‘ün olacak IMS’in olacak. Ayrıca Türkmall bu sene katılacak. Yaklaşık 7 firmalık bir katılım olacak ama daha da katılım olacağını düşünüyoruz çünkü iki aylık bir süremiz var. Burada önemli olan fuara ya da perakendeye ziyaretçi olarak gelen her firmanın MAPIC  datasına kayıt olduktan sonra MAPIC datasını araştırması gerekiyor. Bu fuarlarda kural böyle işliyor aslında. MAPIC 8 bin ziyaretçisi olan bir fuar. Siz eğer tanışmak istediğiniz insan varsa o datayı inceliyorsunuz. Onunla randevulaşıyorsunuz. Bizim de firmalara önerimiz kayıt olduktan sonra bu randevu işini organize etmeleri. Biz zaten onlar adına tüm gerekeni yapıyor olacağız.

MAPIC Fuarı’nın bu yılki Onur Ülkesi kimler?

Yonca Aközer: Bu yıl Onur Ülke 4 ülke; Çin, Hindistan, Brezilya, Rusya. 2008’de Türkiye’de Onur Ülke idi. MIPIM’de Onur Ülke idik. 2014 MIPIM’inde de yine Onur Ülke’siyiz. 3 ülke ile paylaşıyoruz. Breziya, Rusya ve Türkiye MIPIM’de Onur Ülke olarak seçildi.