Marmaray arızası bir işçinin canına mal oldu

Marmaray seferlerinin aksamasına neden olan arızayı gidermeye çalışan Fatih Uysal isimli işçi, elektrik akımına kapıldı ve yaşamını yitirdi

Marmaray arızası bir işçinin canına mal oldu

Bu sabah saatlerinde Marmaray seferlerinin önemli bir biçimde aksamasına yol açan arıza bir işçinin yaşamına mal oldu. Söz konusu arızaya müdahale eden Fatih Uysal isimli bir işçi, elektrik çarpması sonucunda yaşamını yitirdi.

Marmaray'a dolan sular bir cana mal oldu
Marmaray seferlerinin 17 dakikalık periyotlarla yapılmasına neden olan arıza, Türkiye'nin  iş güvenliği ve işçi sağlığı konusundaki kötü sicilini bir kez daha doğruladı. Taşeron bir şirkette çalışmakta olan 27 yaşındaki Fatih Uysal, müdahale için girdiği arıza noktasında, küçük su sızıntılarından yayılan yüksek düzeyli elektrik akımına kapıldı ve yaşamını yitirdi. Acil biçimde Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Fatih Uysal, tüm müdahalelere rağmen kurtulamadı. 

İşçi ölümleri sürüyor 8 ayda en az 1.250 işçi öldü
İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi tarafından hazırlanan raporlara göre, aktif çalışma yaşantısını sürdürürken hayatını kaybeden işçilere her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Yazılı, görsel ve dijital basına yansıyan ölüm haberlerinden derlenerek elde edilen rakamlara göre Ocak-Ağustos 2016 döneminde yaşamını yitiren işçi sayısı 1.250'ye ulaştı. Son verilere göre Ağustos ayında yaşamını yitiren işçi sayısı 199 olmuştu.