Marmaray ne zaman açılacak?

Marmaray ne zaman açılacak? 29 Ekim'de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı törenle açılışı gerçekleştirilecek

Marmaray ne zaman açılacak?

emlakwebtv

2004 yılı Ağustos ayında temelleri atılan Marmaray projesinin 29 Ekim’de açılması planlanıyor. Açılışına 26 gün kalan Marmaray, Recep Tayyip Erdoğan tarafından görkemli bir törenle açılacak.

Marmaray ne aşamada

Halkalı - Gebze arasında doğrudan bağlantılı bir şekilde çalışacak olan sistem zamanla hayata geçirilecek olan diğer projeler ile de entegre olacak. Öncelikle aktarmalı bağlantılarda faaliyette olan Kadıköy-Kartal Metrosu ve Kabataş-Eminönü-Zeytinburnu tramvayı ile entegre olacak sistem daha sonra yapımı devam eden Yenikapı -Taksim-Şişli- 4.Levent -Ayazağa, Yenikapı - Bağcılar-İkitelli, Yenikapı - Otogar - Bağcılar, Üsküdar - Ümraniye metrosu ile de bütünleşmiş olacak.

Marmaray ne durumda

Banliyö hatları etabının Gebze-Söğütlüçeşme ve Kazlıçeşme-Halkalı arasını kapsıyor Gebze-Pendik arasındaki çalışmalara geçen yılın nisan ayında başlandı.

Bu güzergahta yoğun şekilde çalışmalar devam ediyor. şehirlerarası trenler için planlanan hattı, 29 Ekim'e yetiştirme çalışıyorlar. Kazlıçeşme-Halkalı arasındaki bölüm, 1 Mart itibarıyla işletmeye kapatıldı. Bu bölümde de hatları sökülmüş durumda

Pendik-Söğütlüçeşme arasındaki bölgede kapatılarak, söküm ve inşaat çalışmalarına geçildi.
Projenin tam anlamıyla hayata geçmesiyle birlikte güzergâhlar üzerinde bulunan bölgelerdeki mülk fiyatlarında patlama yaşanacağı tahmin ediliyor. Özellikle Marmaray projesinin doğrudan bağlantılı olduğu hatlar üzerinde yer alan Kartal, Maltepe, Gebze, Pendik, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilköy, Halkalı, Küçükçekmece, Florya gibi ilçelerdeki emlak fiyatlarının zamanla daha da artış göstermesi bekleniyor.