Mebuskent bölgesi eğitim üssüne dönüşüyor

Mebuskent projesinin hayata geçirildiği Çakırlar Karacakaya Bölgesi, bir eğitim üssü haline geliyor. Başkentin en önemli eğitim kurumları bölgeye yatırım yapıyor

Mebuskent bölgesi eğitim üssüne dönüşüyor

Mebuskent projesinin yükseldiği Çakırlar Karacakaya Bölgesi, Ankara'nın köklü eğitim kurumlarının yatırımlarıyla neredeyse bir kampüs haline dönüşüyor. Aymor Grup Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Ayhan, projenin eğitim üssüne dönüşen lokasyonun merkezinde yükseldiğini belirterek bunun aileler için cezbedici bir unsur haline geldiğini söyledi.

Mebuskent projesi eğitim üssünün merkezinde yükseliyor
Kürşat Ayhan, bölgeye yoğunlaşan kamu ve özel eğitim kurumlarıyla birlikte Mebuskent projesinin doğa ile iç içe, spor ve sosyal olanaklar açısından gelişmiş niteliklerine ek olarak eğitim merkezlerinin üssüne yer almak gibi bir özzelik de kazandığını söyledi. 

Mebuskent projesinde fiyatlar hakkında bilgi almak için tıklayınız...

Mebuskent proje
Çakırlar bölgesinde toplam 388 dönümlük bir alan üzerinde yükselen Mebuskent projesi, özellikle çocuklu aileler tarafından tercih ediliyor. 3+1 ve 4+1 daire seçeneklerinin yanı sıra yeni evli çiftlerin ilgi gösterdiği 2+1 tipinde konutlara yer verilen proje şehir içinde koca bir şehir sloganıyla satışa sunuluyor.Projede 332 villa ve 10 blok yer alıyor. 

Türkiye'nin en büyük yeşil alanlı projesi: Mebuskent
Zengin bir botanik parkı niteliği taşıyan Mebuskent yerleşkesinde toplam 23 bin ağaç bulunuyor. 86 bin metrekareye yayılan bu alana ek olarak 13 bin 650 metrekarelik golf sahası ve 2 bin metrekarelik yeşil alanıyla da dikkat çeken projede ayrıca evcil hayvan parkları da yer alıyor.

Ankara'yı bir uçtan bir uca bağlayan ulaşım aksının da merkezinde yer alan projenin tamamlanmasının ardından, 4.5 bin kişilik bir nüfusu barındırması bekleniyor.

Firma Bilgisi: Aymor Grup
Proje Bilgisi: Mebuskent