Meslek seçiminde dönüm noktası: MAPP Türkiye’de

MAPP kariyer değerlendirme analizi, Karamık Danışmanlık girişimiyle www.kariyerharitam.com adresinde Türk kullanıcıların hizmetinde

Meslek seçiminde dönüm noktası: MAPP Türkiye’de

06 mayıs 2013 / emlakwebtv
Dünyanın en ciddi, doğru sonuçları işaret eden ve en çok kullanılan online kariyer analizlerinden biri olan MAPP™ Kariyer Değerlendirme Analizi, Karamık Danışmanlık girişimiyle www.kariyerharitam.com adresinde Türk kullanıcıların hizmetinde. 1995 yılından beri 10 milyon kişi tarafından kullanılan MAPP™, kültürel adaptasyon çalışmaları tamamlanarak, kariyer adımlarını bilimsel bir metodla planlamak isteyenlerin ve kurumların kullanımına online ortamda sunuldu. Kullanıcılar Türkiye’nin her yerinden online olarak analize ulaşabilecekler.

İlgi odaklı yaklaşım
MAPP Kariyer Değerlendirme Analizi’ni rakiplerinden ayıran en önemli özellik, meslek ve iş seçimini motivasyon (ilgi) odağıyla analiz etmesidir. Motivasyon (ilgi) bu üç unsur arasında en büyük ağırlığa sahiptir ancak meslek ve iş seçiminde bu önemli kriter göz ardı edilmektedir. Genelde kariyer ve meslek seçimlerinde diğer iki unsur olan bilgi ve beceri kullanılırken, MAPP gençlerin ve kariyerlerine yön vermek isteyenlerin ilgilerini analiz ederek sonuca ulaşıyor.

Kimler kullanmalı?
MAPP Kariyer Değerlendirme Analizi, eğitimini motivasyonlarına göre planlamak isteyen öğrencilere, iş arama süreçlerini hızlandırmayı isteyen yeni mezunlara, iş arayanlara ve kariyerlerinde değişiklik yapmak isteyen çalışanlara yönelik bir analiz. 13 yaşından itibaren öğrenciler tercihlerini MAPP sonuçlarına göre oluştururken, yeni mezunlar eğitimlerine en uygun iş ve çalışma koşullarını MAPP ile keşfedebiliyor, ifade edebiliyor. Eğitim kurumları ve şirketler MAPP’in kurumsal paketleri ile toplu alım avantajlarından yararlanabiliyorlar.

İş arayanlar ve iş değiştirmek isteyenler ise, kendileriyle ilgili en somut bilgiye ulaşabilecekleri bu eşsiz analiz sayesinde, iş arama ve karar verme süreçlerini çok daha somut kriterlerle kolaylaştıracak kapsamlı bir rapora ulaşıyorlar. Tüm bu süreçlerde doğal olarak görev alan ebeveynler, rehberlik servisleri ve kariyer koçları da, somut bilgiler üzerinden kariyerlerine eşlik ettikleri bireylere sağlıklı yol gösterebiliyorlar.

900 meslek eşleştirmesi
KariyerHaritam.com adresinden ücretsiz üye olarak, tüm bireylerin kısa ön raporuna ulaşabilecekleri MAPP, 3 farklı paket ile ayrıntılı bilgi olanağı da sunuyor. Başlangıç paketi kullanıcılara ayrıntılı rapor, 50 meslekle eşleştirme sağlarken, standart paket ile, ayrıntılı bir rapora ve 900 mesleği tanıma ve kendisi ile uyumunu inceleme hakkına sahip oluyorlar. Premium paket ise, kullanıcılara ayrıntılı raporun pdf formatında sunmasının yanı sıra 900 mesleğin kullanıcılara uyumuna göre sıralanmasını sağlıyor. Bu otomatik eşleştirme sayesinde kullanıcı farklı alanlarda, hangi iş ve meslek dallarına daha eğilimli olduğunu yüzdesel oranlarda görebiliyor, seçimlerini çok daha sağlıklı yapabiliyor.