Napoli'nin yeraltı kenti 2400 yıllık bir tarihe sahip

İtalya'nın tarihi merkezlerinden Napoli'nin yeraltı mağaraları büyüleyici tarihi dokusu ile 2400 yıllık bir tarihe tanıklık etmenizi sağlıyor

Napoli'nin yeraltı kenti 2400 yıllık bir tarihe sahip


İtalya'nın tarihi merkezlerinden Napoli'nin yeraltı mağaraları büyüleyici tarihi dokusu ile 2400 yıllık bir tarihe tanıklık etmenizi sağlıyor. 

Napoli yeraltı kentinin duvarlarını şehrin de ruhunu yansıtan sarı tüf taşı oluşturuyor. Her yıl ziyaretçilerden büyük ilgi gören kent, Napoli geziniz sırasında ilginç ve heyecan verici bir deneyim olabilir. 

Şehrin en hareketli bölgelerinin altında yer alan yeraltı kendi, tüm şehir boyunca devam ediyor. Sanatın en güzel örneklerini yansıtan kemerler, labirentler ve karanlığa doğru uzanan tünellerden meydana gelen kent, ziyaretçilerine oldukça farklı bir deneyim yaşatıyor. Halka açık kısımlarını görmenizi sağlayacak gezilerle yeraltında kurulan Yunan-Roma tiyatrosunun yeraltı kalıntıları, Yunan-Roma tarihi su kemeri ve Summa Cavea bölümlerini görebilirsiniz. 

 

Napoli'nin yeraltı kenti 2400 yıllık bir tarihe sahip

 

Yeraltı kentine yapılan gezileri daha çekici yapan detaylardan biri ise, geziye katılan herkese yolunu aydınlatacak bir mum verilmesi. Mum ışığında yolunu aydınlatan bir toplulukla birlikte uzun basamaklardan inip yeraltına uzanan tünelleri gezmek size unutamayacağınız bir deneyim yaşatacak. 

Yüzlerce yıllık tarihi sırları koruyan duvarları incelemek, dönemin ihtişamını yansıtan odaları görmek sizin için şaşırtıcı bir ziyaret olacaktır. Tarihi bir şehrin yaşantısını, döneme ait evleri ve su kemerlerini görebileceğiniz Napoli yeraltı şehri, sosyal imkanlardan sanatsal faaliyetlere kadar her anlamda tatmin edici bir yaşantıya sahip.