Nef New York Projesi'ne büyük ödül

Nef'in New York Projesi, MIPIM Architectural Review Future Projects Awards'ta "Yüksek Katlı Binalar" kategorisinde "En İyi Proje" ödülüne layık görüldü

Nef New York Projesi'ne büyük ödül

Nef'in New York Projesi, MIPIM Architectural Review Future Projects Awards'ta "Yüksek Katlı Binalar" kategorisinde "En İyi Proje" ödülüne layık görüldü.

Nef New York Projesi'ne büyük ödül
Bugüne kadar İstanbul'un merkezinde, farklı mimari anlayışıyla ve özgün tasarıma odaklanarak çok sayıda projeyi hayata geçiren Nef, New York'un merkezinde, Manhattan'da 210 milyon dolar yatırım değerinde olan Nef New York Projesini geliştirdi. ABD'nin en iyi mimarlık ofisleri arasında gösterilen Perkins and Will ile ortak yürüttüğü projesi MIPIM jürisinden gerek tasarım gerekse felsefesiyle büyük övgü topladı. 

Markanın yurt dışı hedeflerinin ilk halkası
New York Projesinin, tasarımla daha nitelikli hale gelen yaşamın simgesi olan Foldhome konseptiyle mankanın yurt dışına açılma hedefinin ilk halkası olduğunu belirten Nef Yönetim Kurulu Üyesi Erden Timur:

Nef New York Projesi

'New York şehir hayatına çok sıra dışı bir iz bırakacak Nef New York projesi Manhattan'daki yaşamı ve insanların ihtiyaçları gözlemlenerek tasarlandı. New York'un yüksek katlı binalarında sosyalleşme imkanı bulamayan ve genelde bireysel hayatlar yaşanan bu şehre yeni bir nefes getirmeyi amaçlıyor. Türkiye'de yetişen ve gelişen, aynı zamanda gayrimenkul sektöründe bir ilk olan tasarım ve konsept anlayışının, dünya arenasının en büyükleri tarafından birincilik ödülüne layık görülmesi Türkiye ve Nef için gurur verici. Bu ödül aynı zamanda Nef olarak bugüne dek sürdürdüğümüz ve sürdürme kararlılığında olduğumuz stratejilerimizin doğruluğunun da bir göstergesi' dedi.

Manhattan'a komşuluk kültürünü taşımak
Nef'in Foldhome konsepti ile geliştirilen New York projesinde, farklı Foldhome konseptleriyle, bir Fold komünitesi yaratılması planlanıyor. Kat bahçelerine de sahip olacak binada insanlar sadece yatayda değil dikeyde de bireysel hayatlarından diledikleri zaman uzaklaşabilecek ve toplu yaşama ruhunu benimseyebilecekler. Nüfus yoğunluğunun çok olduğu bir bölgede, mihenk taşı sayılacak Nef New York projesi, "çevre hayatını nasıl daha iyi yaşanabilir hale getirebilir?" sorusundan çıkarak hem tasarımı hem de işlevselliğiyle ayrışıyor. İçerisinde sadece konutların olduğu projede, kat bahçeleri ve Foldhome üniteleri sayesinde, parklar ve sosyal tesisler binanın her yerine eşit olarak dağıtılarak dikey bir şehircilik yaratılması planlanıyor.

Firma Bilgisi: Nef