Newjoy Sakarya’dan dünyaya açılıyor

Bebek, Çocuk ve Genç mobilya grubundaki yeni çizgisi ile her geçen gün daha fazla ilgi gören ve büyüyen Newjoy sektörde ben de varım diyor

Newjoy Sakarya’dan dünyaya açılıyor

28 Ağustos 2013 / emlakwebtv

Sektöre girdiği günden beri Bebek, Çocuk ve Genç mobilya grubundaki yeni çizgisi ile müşterilerinin beğenisini kazanan Newjoy, sektörde bende varım diyor. Sakarya-Hendek'te 20 bin metrekaresi açık, 9 bin metrekaresi kapalı alana kurulu fabrikada üretim yapan ve özellikle ürün gamındaki mobilyalarında cila, boya kullanmayan Newjoy, malzemelerin fizyolojik gelişime zarar vermeyecek içerikte olmasına dikkat ediyor.

Newjoy Yönetim Kurulu Başkanı Birol Öner bebek, çocuk ve gençler için mobilya üreten bir üreticinin sağlığa önem vermesinin elzem olduğunu belirterek, ayrıca markanın kalite ve güvenlik konusundaki hassasiyetini ISO 9001: 2008, GS ve E1 gibi uluslararası sertifikalarla tescillendiğinin de altını çiziyor. Karyola korkuluklarından, dolap kapaklarının ses azaltma sistemlerine kadar tüm detaylar üzerinde çalışıp yumuşak ve geçişli hatlar kullanılan Newjoy’da tüm ürünler 7 yıl garantili. Özellikle çocuk ve bebe mobilyasında sağlık ve güvenlik kavramları üzerinde yoğunlaşan marka, ürettiği mobilyalarda estetik ve ergonomiyi de ihmal etmeden sektöre yeni bir soluk kazandırmayı amaçlıyor. 

2014 yılında açılacak yeni mağazalarla birlikte mağaza sayısını 40 ulaştırmayı hedefleyen Newjoy, Türkiye’ye yayılarak geniş bir mağaza ağı kurmayı hedefliyor. Bayi planlamasında da yeniliklere imza atacak olan Newjoy, bayilik açmak isteyen yatırımcılara da cazip fırsatlar sunuyor. Ayrıca Newjoy, bayiler için uygulayacağı strateji ile montaj, sevkiyat, servis gibi harcamaları bayiler üzerinden alarak şirket aracılığı ile “outsources” ediyor. Bu sistemle de bayilerin de kısa bir süre içinde kar edebilmeleri sağlanmış oluyor. 

Müşteri memnuniyetini ön planda tutan Newjoy, satış sonrası ürün desteğine verdiği önemle de birçok markanın önüne geçiyor. Müşterisine ürünle ilgili her aşama da yardımcı olarak müşterisiyle olan bağını sürekli kılmak istiyor.