Ofton'tan 2015'in ilk projesi: Elysium Elit

Ofton İnşaat, Koşuyolu'nda hayata geçirdiği "Elysium Elit Koşuyolu" projesini satışa çıkardı.

Ofton'tan 2015'in ilk projesi: Elysium Elit

Elysium Elit Koşuyolu'nun tanıtım toplantısı, Ofton İnşaat Yönetim Kurulu Eş Başkanları Yusuf Şimşek ve İsmail Hakkı Altun'un katılımıyla 5 Mart 2015 tarihinde Shangri – La Hotel'de düzenlendi. Ofton İnşaat, İstanbul'un yaşam olanakları ve ulaşım imkanları açısından akla gelen en nezih semtlerinden Koşuyolu'nun yepyeni buluşma noktası olacak Elysium Elit Koşuyolu'nu satışa sundu. 

Gayrimenkul'ün başarısı, Türkiye ekonomisinin başarısıdır
Toplantıda konuşan Ofton İnşaat Yönetim Kurulu Eş Başkanı İsmail Hakkı Altun, gayrimenkul sektörünün son yıllarda artan yatırımlarla birlikte 2014 yılını büyüyerek kapadığını ve bu büyümenin Türkiye ekonomisi için büyük başarı olduğunu kaydetti. Altun, "Bu büyümeyi getiren faktörlerin başında konut kredisi faizlerindeki cazip oranlar ve Mütekabiliyet Yasası ile yabancıların konut alımına yönelik esneklikler geliyor. Bu noktada hem vatandaşlarımızın hem de yabancıların yatırım veya yaşam amaçlı beklentilerini karşılayan projeleri hayata geçirmiş olmaktan gurur duyuyoruz" dedi.

Ofton İnşaat'ı, 2003 yılında iş ortağı Yusuf Şimşek ile birlikte kurduklarını ve aradan geçen 12 senede birbirinden farklı toplam 18 projeyi hayata geçirdiklerini belirten İsmail Hakkı Altun, 2015 yılında gayrimenkul ve turizm sektöründe gerçekleştirecekleri yeni projelere ek olarak perakende sektörüne de adım atacaklarını belirtti.

Elysium Elit Koşuyolu

"İki yılda 1 milyar TL ciro hedefliyoruz"
Ofton İnşaat'ın 2014 yılını da değerlendiren ve geleceğe yönelik projeleri hakkında ipuçları veren İsmail Hakkı Altun, şöyle devam etti:

"Geçtiğimiz yıl satışa çıkardığımız Elysium Art Şişli, 2015 yılının hemen başında ön talep toplamaya başladığımız Elysium Elit Koşuyolu ile Dolapdere'de inşa edeceğimiz konut ve mağazalardan oluşan projemiz ve tatil mekânı Bodrum'un cennet gibi bir noktasında yükselecek lüks konut projemiz, gayrimenkul projelerimizi oluşturacak. Ayrıca bünyemizde oluşturduğumuz turizm grubu ile şehir otelciliği alanında da dünyanın sayılı meydanlarından biri olan Taksim'deki otelimiz, uluslararası bir zincirin oluşturduğu yeni markanın Türkiye'deki ilk adresi olarak hizmet vermeye başlayacak. Bunun yanı sıra Kasımpaşa'da 2 – 3 ay içinde işletmeye açacağımız otel projemizle, Merter'de 70 milyon dolar yatırımla inşa ettiğimiz bir diğer otel projemizin detaylarını paylaşmayı hedefliyoruz. Geçtiğimiz yıl Ofton İnşaat olarak 65 milyon TL ciro elde etik. Bu sene gayrimenkul sektöründe 500 milyon TL, turizm sektöründe de 25 milyon Amerikan doları ciro hedefliyoruz. Yeni adım atacağımız perakende sektöründe ise 5 milyon Euro yatırım gerçekleştireceğiz. Böylelikle 2015 yılında 570 milyon TL, 2016 yılında da 470 milyon TL olmak üzere gelecek iki yılda 1 milyar TL'yi aşan ciro hedefliyoruz. İnanıyoruz ki 2015 yılı, Ofton İnşaat'ın yılı olacak."

Elysium Elit Koşuyolu Projesi

- Lüks konutların bulunduğu ve geniş ailelerin oturmasına imkân tanıyacak olan A Blok'ta, 3,5+1 ve 4,5+1 tipte toplam 54 dairenin yer aldığı 14 kat bulunacak.

- Dairelerin yaşam alanlarının 197,69 – 253,99 metrekare arasında değiştiği A Blok'un son iki katında iki adet dubleks daire yer alacak ve bu dairelerin genişliği 433,26 metrekare olacak. Bu daireler, 120 metrekarelik teras ve kat bahçesi ayrıcalığına sahip olacak.

- Rezidansların yer aldığı ve 6 kattan oluşan B Blok'ta ise homeofis yetkilendirmesi de bulunan 1+1 ve 2+1 konseptte, 66,68 – 106,22 metrekare aralığında toplam 32 daire bulunacak.

- B Blok'ta ise alanları 182,45 – 187,77 metrekare aralığında değişen teraslı iki dubleks daire yer alacak.

- Akıllı ev teknolojisinin kullanılacağı projede, parmak izine duyarlı kapı kilit sistemlerinden salon içi ses sistemi alt yapısına, mobil uygulama ile ev içinde tüm sistemlere uzaktan erişimden dijital concierge hizmetlerine, uzaktan kontrollü kapı yönetim sisteminden çelik kapı girişi alarm sistemine kadar bir çok teknolojik farklılık bulunacak.

- Ulaşım açısından da birçok avantaj sunan Elysium Elit Koşuyolu, Boğaziçi Köprüsü'ne 5 km, Sabiha Gökçen Havalimanı'na 30 km, deniz otobüslerine 3 km ve Marmaray ile Metro'ya yürüme mesafesinde olmasının yanı sıra Bağdat Caddesi'nin yanı başında konumlanıyor.

Proje Bilgisi: Elysium Elit