Oğuz Bayazıt Mimarlık’a 2 ödül birden

Oğuz Bayazıt Mimarlık, Yapı Fuarı’ndaki “Dendro Parke” standı ile birincilik ödülü, "Aspen Yapı ve Zemin A.Ş." standı ile de üçüncülük ödülü aldı

Oğuz Bayazıt Mimarlık’a 2 ödül birden

30 Nisan 2013 / emlakwebtv
Yapı Fuarı – Turkey Build İstanbul’daki en iyi standların sahipleri ve tasarımcılar, düzenlenen bir törenle ödüllerini aldılar. Oğuz Bayazıt Mimarlık, kazandığı 2 ayrı ödülle törene damgasını vurdu.

Birincilik ödülü; “Dendro Parke” standı ile Oğuz Bayazıt Mimarlık’ın oldu. Tasarım ve uygulaması Oğuz Bayazıt Mimarlık’tan  Mimar Atıl Beçin tarafından gerçekleştirilen proje; mekanın iyi kullanılması, engellilere yönelik detayların düşünülmüş olması, görsel malzemedeki estetik, standın modülerliği ve tekrar farklı mekanlarda kullanabilirliğinden dolayı birincilik ödülüne layık görüldü.

Oğuz Bayazıt Mimarlık’ın kazandığı diğer ödül ise "Aspen Yapı ve Zemin A.Ş." standı ile üçüncülük ödülü oldu. ASPEN Yapı ve Zemin A.Ş’nin standı, üç boyutlu tasarım nesnesi olarak düzenlenmesi, ürün ve fuar mekanı ile kurdukları bağ ve fuar alanını volumetrik olarak değerlendiren, alanın kullanım değerini yükselten bir tasarım kurgusuna sahip olmasından dolayı üçüncülük ödülüne layık görüldü. Mimar Atıl Beçin tarafından gerçekleştirilen bu çalışmanın da dereceye girmesi ile Oğuz Bayazıt Mimarlık önemli bir başarıya imza atmış oldu.

Altın Mıknatıs için Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul'a katılan firmalar arasında değerlendirmeyi mimar Burak Sarılı, Türkiye Fuar Yapımcıları Der. Yön. Kurulu Başkanı İsmet Göksel, İnşaat Mühendisleri Odası'ndan Tuncay Gün, Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şb. Yön. Krl. Üyesi Mehmet Zafer Akdemir ve İçmimarlar Odası İst. Şb. Başkanı Yusuf Taner Gültekin'den oluşan seçici kurul yaptı.