Ottomare Suites, siluet engeline takıldı

Sinpaş Holding'e ait Ottoman Gayrimenkul'ün Zeytinburnu sahilinde inşa ettiği Ottomare Suites projesi de siluet engeline takıldı

Ottomare Suites, siluet engeline takıldı

28 Aralık 2013 / emlakwebtv
Sinpaş Holding'e ait Ottoman Gayrimenkul'ün Zeytinburnu sahilinde inşa ettiği Ottomare Suites projesi de siluet engeline takıldı. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen yeni imar planına göre, projenin önceki planlarda 115 metre olan inşaat yüksekliği 86 metreye çekildi. 2007 yılında Ottomare Suites'in 774 ada 57 parseldeki arsası turizm bölgesi kapsamında 2.5 emsal imar izniyle planlandı. 13 bin 500 metrekare büyüklüğündeki arsada verilen imar izniyle yaklaşık 120 metre yüksekliğinde bir bina inşa edilecekti. Zeytinburnu'nda silueti bozan binaların hemen yanında yer alan arsada aynı büyüklükte bir bina inşa edilmesinin önüne geçmek amacıyla, yeniden düzenleme yapıldı. Yeni askıya çıkarılan plan düzenlemesine göre, inşa edilecek bina yüksekliğinin baca ve çatı dahil olmak üzere 86 metreyi geçmemesi kararlaştırıldı.

Ottomare Suites ,29 kattan oluşuyor
87 milyon lira + KDV bedelle satın alınan arsaya, 335 bağımsız bölümden oluşan 29 katlı bina yapılması planlandı. 115 metrelik binanın silueti bozacağı gerekçesiyle 86 metreyle sınırlandırılmasını kararlaştıran plan değişikliği, bir ay boyunca askıda kaldıktan sonra yürürlüğe girecek.

Proje Bilgisi: Ottomare Suites