Piyalepaşa İstanbul dünya arenasında

İstanbul’un simgesi Beyoğlu sınırları içerisinde Piyalepaşa Gayrimenkul tarafından hayata geçirilecek Piyalepaşa İstanbul MIPIM’de sahne aldı. Mimar Murat Kader imzasını taşıyan projede İstiklal Caddesi’ne alternatif bir alışveriş sokağı yer alacak

Piyalepaşa İstanbul dünya arenasında

Polat Holding şirketlerinden Piyalepaşa Gayrimenkul, Kasımpaşa Piyalepaşa Bulvarı üzerinde hayata geçireceği Piyalepaşa İstanbul projesini MIPIM'de uluslararası yatırımcılarla buluşturdu. Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, Piyalepaşa İstanbul projesinin 80 dönümlük alan ve 440 metrekarelik inşaat alanıyla özel sektör tarafından tarafından gerçekleştirilen en büyük kentsel dönüşüm projesi olduğunun altını çizdi. Adnan Polat, 800 milyon dolar yatırımla hayata geçecek ve nisanda satışına başlanacak Piyalepaşa İstanbul'da 7 bin 500 ile 8 bin 500 TL arasından yüzde 5 lik dilimi piyasayı test amaçlı satışa sunacaklarını kaydetti. Polat, "Bunun nedeni dolardaki yükseliş ve ekonomideki durağanlık ihtimali. Piyasayı test edeceğiz" ifadesini kullandı.

550 metrelik alışveriş sokağı
Piyalepaşa Gayrimenkul Genel Müdürü Kaan Yücel'in verdiği bilgiye göre Piyalepaşa İstanbul'da 55 metrekareden 207 metrekareye kadar stüdyodan 4+1'e kadar değişen farklı büyüklük ve tipte 950 konut yer alacak. 50 bin metrekarelik ofis alanı, yaklaşık 300 odalı otel ve 120 mağazanın bulunacağı 500 metrelik alışveriş sokağı satılmayıp kiraya verilecek. Ofislerin metrekare kiralama fiyatı ilk etapta 20-25 dolar arasında olacak. Yücel, alışveriş sokağının yılda 9 milyon kişinin girişçıkış yaptığı bir sokak olacağını öngördüklerini tüm komplekste yaklaşık 16 bin kişinin yaşayacağını kaydetti.

Proje Bilgisi: Piyalepaşa