Piyalepaşa İstanbul'un lansmanı yapıldı

Piyalepaşa Gayrimenkul tarafından hayata geçirilen 'Piyalepaşa İstanbul' projesinin lansmanı MIPIM Fuarı'nda gerçekleşti

Piyalepaşa İstanbul'un lansmanı yapıldı

Haber: Fatih Işık

Piyalepaşa Gayrimenkul, konut, rezidans, ofis, otel ve alışveriş sokağından oluşan projenin detaylarını ve satış rakamlarını açıkladı.

800 milyon dolarlık yatırım
İstanbul'un en eski ve değerli semtlerinden Piyalepaşa Bölgesi'nde 800 milyon dolarlık yatırım ile hayata geçirilen ve Nisan ayında satışa çıkacak olan projede konutların ilk metrekare satış fiyatları 7 bin 500 ile 8 bin 500 TL arasında değişiyor.

Piyalepaşa İstanbul MIPIM'de tanıtıldı
Konut, rezidans, ofis, otel ve alışveriş sokağından oluşan bir karma kullanım projesi olarak tasarlanan "Piyalepaşa İstanbul", Dünyan'nın en büyük gayrimenkul fuarı Mipim'de görücüye çıktı. Proje, Polat güvencesiyle Piyalepaşa Gayrimenkul tarafından 800 milyon dolarlık yatırımla Beyoğlu'nun en merkezi semtlerinden Piyalapaşa'da hayata geçirilecek. Projenin detayları ve satış rakamları, Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat ve Piyalepaşa Gayrimenkul Genel Müdürü Kaan Yücel'in ev sahipliğinde, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'ın katılımıyla Mipim Fuarı'nda açıklandı.

Selçuklu ve Osmanlı mimarisinden izler taşıyan projenin mimarisi, iki desing group tarafından yapıldı. Çevreye ve tarihine uygun konseptiyle dikkat çeken "Piyalepaşa İstanbul", kademeli cepheleri, geniş saçakları, cumbaları, havuzları ve iç avlu sistemiyle şehre ve semte yakışan nostaljik bir proje olarak tasarlandı.

Piyalepaşa İstanbul

Yatay konsept projesi: Piyalepaşa İstanbul
 Projenin teknik detayları ile ilgili bilgi veren Piyalepaşa Gayrimenkul Genel Müdürü Kaan Yücel: 'Projemizi, Beyoğlu'nun en merkezi semtlerinden Piyalepaşa'da 82 dönüm arazi üzerinde hayata geçireceğiz. Projemizde; konut, rezidans, ofis, otel ve alışveriş mağazalarının yer aldığı alışveriş sokağı bulunuyor. Piyalepaşa İstanbul'un en önemli özelliği; yüksek binalar yerine daha çok alçak binaların yer aldığı yatay konseptte tasarlanmasıdır. Bu anlamda projemizdeki konut blokları 6-10 kat arasında, ofis blokları ise 5-12 kat arasında değişmektedir. 190 adet rezidansın yer aldığı rezidans bloğumuz 16 katlı, bölgedeki otel ihtiyacına önemli bir çözüm olacağına inandığımız otelimiz ise 18 katlıdır.' dedi.

Piyalepaşa İstanbul Proje özellikleri
Konutların yüzde 1 KDV oranı ile satılacağının özellikle altını çizen Yücel, Piyalepaşa İstanbul'un kentsel dönüşüm projesi kapsamında olduğu için alıcılarına yüzde 1 KDV avantajı sunacağını sözlerine ekledi. Piyalepaşa İstanbul'un 2 bin 500 metrekareden oluşan kapalı sosyal tesis alanında; fitness salonundan, kapalı basketbol sahasına, kapalı havuzdan çocuk havuzuna, saunadan buhar odasına ve spa hizmetlerine kadar birçok sosyal donatı alanı yer alacak. Ayrıca çocuklar için de ekstra oyun alanları bulunacak. Proje, yüzde 48 yeşil donatı alanı sayesinde de sahiplerine ve kullanıcılarına doğayla buluşma imkanı sunacak. 2 katlı alışveriş sokağında; 9 salonlu sinema kompleksi, zengin fast food üniteleri ve çalışma saatlerinde esneklik sağlayacak şekilde planlanmış farklı gastronomik damaklara hitap eden cafe ve restorantlar yer alacak. Projenin kullanıcılarına ve sahiplerine sunduğu en büyük avantajlardan biri de 3.900 araçlık, 4 katlı otopark alanı olacak.

Ulaşım açısından da merkezi konumda yer alan "Piyalepaşa İstanbul", D-100 karayolu ve çevreyolu bağlantılarına, Dolmabahçe ve Kağıthane tünellerine, Çağlayan Adliyesi ve hastanelere yakın konumuyla ön plana çıkıyor. Ayrıca, Beyoğlu İstiklal Caddesi, Karaköy, Kabataş, Nişantaşı ve Beşiktaş gibi şehrin merkezi noktalarına sadece birkaç dakika içinde ulaşım imkanı sunacak.

Çevreci yaklaşımı ile de fark yaratmayı amaçlayan projenin tamamı kentsel alanlar için geliştirilmiş 'Leed Neighborhood Development' (Mahalle Gelişimi), 3 ofis ve otel bloğu için ise 'Leed Green Building' sertikası için değerlendirmeye alındı. Proje, Leed Neighborhood Development ile Dünya'da ve Türkiye'de bu sertifikaya sahip ilk projelerden biri olacak.

Piyalepaşa İstanbul Fiyatları
Projenin satış rakamlarına değinen Yücel, 'Projemizde, 55 m2'den 207 m²'ye, stüdyodan 4+1'e kadar değişen farklı büyüklük ve tipte 950 konut yer alıyor. Konutlar için ilk metrekare satış fiyatlarımız, 7 bin 500 ile 8 bin 500 TL arasında değişiyor. Sadece kiralamayı hedeflediğimiz toplamda 50 bin metrekarelik ofis alanımız yer alacak. Ofisler için de metrekare kiralama fiyatlarımız ilk etapta 20-25 dolar arasında olacak. Bölgedeki en büyük değişim ve dönüşümü sağlayacak olan, projemizin en önemli alanlarından 550 metre uzunluğundaki alışveriş sokağında ise ulusal ve uluslararası 120 mağaza yer alacak. Projenin ana konseptini oluşturan semt samimiyetini ve sokak atmosferini korumak için özellikle yeme-içme alanlarına daha fazla yer ayırdık. Çevrede benzeri bir toplu alışveriş alanı olmadığı için alışveriş sokağımız bölgede tek olacak. Bu sebeple de burada yer alacak olan markalar açısından ciddi potansiyel olduğunu düşünüyoruz. Buna bağlı olarak da yıllık ziyaretçi sayısının 9 milyonu bulmasını bekliyoruz.' dedi.  

Proje Bilgisi: Piyalepaşa