Queen Bomonti projesi

Queen Bomonti projesi önümüzdeli günlerde satışa çıkıyor

Queen Bomonti projesi

Sinpaş GYO'nun Bomonti'deki rezidans projesinin adını "Queen Bomonti" olarak belirlediklerini söyleyen Seba Gacemer, projenin ön satışlarına önümüzdeki günlerde başlayacaklarını duyurdu:

"Bomonti'deki uzun zamandır beklenen rezidans projemizi satışa sunuyoruz. 'Mimari silueti ve estetiğiyle İstanbul'un simgelerinden biri olacağına inandığımız projemizin adını da Queen Bomonti olarak belirledik. Bu proje ile İstanbul'u taçlandıracağız. Queen Bomonti ile ilk defa rezidans konseptinde ailelerin hedeflendiği bir projeyi hayata geçirdik. Projemizin bütün detaylarını önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacağız.

Geçen yılın en çok tercih edilen özel sektör gayrimenkul markası olarak, bu yıl da zirvedeki yerimizi koruyoruz. Geçtiğimiz mart ayında Sinpaş GYO ve Sinpaş Yapı toplam 415 konut satışıyla gayrimenkul sektöründe, en fazla satış adedine ulaşan özel sektör şirketi oldu. Bu büyük başarımızı, satışa sunacağımız yeni projelerle önümüzdeki aylarda da tekrarlamayı hedefliyoruz."

Seba Gacemer, konut kredilerinde istikrarlı artışın devam etmekte olduğunu ifade ederek, bunun da konut talebindeki canlılığın sürmekte olduğunun bir göstergesi olduğunu belirtti. Gacemer, bankalardaki TL mevduatları toplamının döviz mevduatından daha yüksek olduğunu, bunun da ekonomiye güven açısından önemli bir veri olduğunu belirtti. Gacemer, "ne zaman konut almalıyım" sorusunun yanıtının "konuta erişilebildiği zaman" olması gerektiğini söyleyerek, konutun spekülatif bir ürün olmadığını, maliyetler nedeniyle fiyatların artma eğiliminin devam edeceğini belirtti. Seba Gacemer, "konut maliyetinin yüzde 50'sini oluşturan yapı maliyetlerinde döviz artışına bağlı olarak kalıcı artışlar olacaktır. Eylül dönemiyle birlikte yeni lanse edilecek projelerde döviz kurları o günkü değer seviyesinden alınacaktır" dedi.

Proje Bilgisi: Queen Bomonti