Realty World Arc sektörü değerlendirdi

Gebze’de mevcut olan ve yeni onaylanan imar planları dahilinde sanayi ve depolamaya uygun arsa stoğu da değer kazandı

Realty World Arc sektörü değerlendirdi

06 Ocak 2014 / emlakwebtv
Realty World Arc Gayrimenkul Gebze’de sektörü değerlendirdi. Gebze’de mevcut olan ve yeni onaylanan imar planları dahilinde sanayi ve depolamaya uygun arsa stoğu da değer kazandı. Öyle ki son altı aylık zaman diliminde mevcut arsaların metrekare fiyatları %100 artış gösterdi. Konut arsalarındaki değer artışı da bölgede kentsel dönüşüme bir an önce gidilmesi gerektiginin bir işaretidir.

Çivici: “ İdari bakımdan Kocaeli’ye bağlı olan Gebze aslında organik olarak İstanbul’a bağlı sayılır”
Realty World ARC Gayrimenkul brokerı Bahtiyar Çivici; “ İdari bakımdan Kocaeli’ye bağlı olan Gebze aslında organik olarak İstanbul’a bağlı sayılır. Bir sanayi kenti hüviyetini taşıyan Gebze bunun avantajını kullanıyor. Bu özelliğinden dolayı da, ilçenin gayrimenkul sektöründeki payının her geçen gün artacağı yönündedir” dedi.

Ayrıca Gebze bölgesinin ivedi ihtiyacı olan ünversite hayalide gerçek oluyor. Gebze Bilim ve Teknoloji Üniversitesi kurulmasıyla, 1992 yılından buyana yüksek lisans eğitimi veren Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü (GYTE) tüzel kişiliği de sona erecek.

2008 yılında yeni kanun tasarısı ile Gebze bölgesi 4 yeni ilçeye bölündü. Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası ilçeleri kuruldu. 13 organize sanayi bölgesi ile Gebze bir sanayi başkenti olma yolunda hizla ilerliyor. Gebzenin köylerinde büyük insaat firmaları tarafında toplanan tarlalarda yeni şehircilik yasaları ile bir Başakşehir, Kurtköy olma yolunda hızla ilerliyor.

Marmaray projesinin Gebze’ye artısı
Marmaray güzergahı Halkalı ile Gebze arası olarak belirlendi. “Bahtiyar Çivici, Realty World ARC Gayrimenkul olarak bölgede yer alan markalı projelerin yöneticileri ile yaptığımız görüşmelerde Marmaray projesinin istanbulun iki yakasını birbirine baglayan bu projenin Gebzede devam eden ve yapılması planlanan projelerin daha hızlı hayata geçmesinde etkili olacağını düşünüyoruz.” dedi.