Reidin raporları İş Bankası desteğiyle hazırlanacak

Türkiye İş Bankası, Reidin tarafından hazırlanmakta olan endeks raporlarına destek verme kararı aldı. Bundan böyle, Reidin Emlak Endeksi, Reidin-Gyoder Yeni Konut Fyiat Endeksi, Reidin Güven Endeksi ve Reidin Türkiye Fiyat Beklenti Endeksi Türkiye İş Bankası desteğiyle hazırlanacak

Reidin raporları İş Bankası desteğiyle hazırlanacak

Türkiye İş Bankası, gelişmekte olan ülkelerin gayrimenkul sektörü ile ilgili analitik veri ve bilgileri içeren endekslere yönelik çalışmalarıyla dikkat çeken Reidin şirketi endeks raporlarına destek verme kararı aldı. Kararla birlikte Reidin Emlak EndeksiReidin Türkiye Gayrimenkul Sektörü Güven Endeksi, Reidin-Gyoder Yeni Konut Fiyat Endeksi ile  ve Reidin Türkiye Fiyat Beklenti Endeksi İş Bankası'nın desteği ile hazırlanacak. Söz konusu raporlar konut satın alma, yatırım amortisman süreleri, trendler ve öngörüler, satılık ve kiralık konut fiyatları gibi sektörü yakından ilgilendiren meselelere ilişkin önemli bilgiler içeriyor. 

Reidin-GYODER tarafından hazırlanan Kasım 2015 dönemine ait "Yeni Konut Fiyat Endeksi" hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın...

İş Bankası-Reidin Endeksleri
Reidin ile varılan işbirliği anlaşması ile birlikte müşterilerine yalnızca mevcut hizmetlere yönelik değil yaşam evrelerinin farklı noktalarındaki ihtiyaçları karşılama noktasında da hizmet verme politikasına uyumlu hareket ettiklerini vurgulayan İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen, objektif bir yaklaşımla hazırlanan bilgi ve analizin insanların yaşamı için büyük bir önem taşımaya başladığını vurguladı. 

Sezen, müşterilerin konut ile ilgili olarak ihtiyaç duyacakları her türlü bilgiye ulaşmasının İş Bankası'nın önemli bir önceliklerinden biri olduğunu da vurgulayarak:

"Bu kapsamda, Reidin firmasınca hazırlanan endekslere verdiğimiz destek ile konut sektörünün sağlıklı ve ölçülebilir bir şekilde gelişmesine katkıda bulunmanın yanı sıra, bu bilgileri müşterilerimizin de kullanımına sunmayı hedefliyoruz. Reidin ile başlattığımız bu işbirliğini, yakın zamanda dijital bakış açısı ve inovatif fikirler ışığında geliştirdiğimiz ve sektörün tüm taraflarına uçtan uca bir deneyim yaşatmak üzere tasarlanmış yeni hizmetler ile zenginleştireceğiz.”  ifadelerini kullandı.