Saint-Gobain'den Samsun'a dev yatırım

Endüstriyel harç üretimi alanında faaliyet gösteren Saint Gobain Weber, Samsun fabrikasını bugün hizmete açtı.

Saint-Gobain'den Samsun'a dev yatırım

Saint-Gobain Weber, yeni fabrika yatırımı için Samsun'u seçti. 5 Mart Perşembe günü Samsun'da düzenlenen açılış törenine Samsun Valisi İbrahim Şahin, Saint-Gobain Yapı Grubu Başkanı Claude Imauven, Saint-Gobain Weber Bölge Delegesi Gianni Scotti, Weber Türkiye Genel Direktörü Levent Gökçe ile çok sayıda davetli katıldı. 

52 ülkede 200'ü aşkın üretim tesisiyle faaliyet gösteren Saint-Gobain Weber'in Türkiye'deki altıncı fabrikasını hizmete açmaktan gurur duyduklarını belirten Weber Türkiye Genel Direktörü Levent Gökçe:

'Saint-Gobain Weber olarak Samsun'da hizmete açtığımız yeni fabrikamızın en son teknoloji ile kurulan tam otomasyona dayalı sistemi sektörün en gelişmiş makine ekipmanları ile donatıldı. İş güvenliği ve işçi sağlığını ön planda tutarak tasarlanan fabrikamız 30 milyon TL'lik bir yatırım ile hayata geçti.' dedi.

Gökçe: "Son 10 yılda 9 kat büyüdük!"
Saint-Gobain Weber'in son 10 yılda 9 kat büyüdüğünü ve fabrika sayısının 1'den 6'ya çıktığını dile getiren Levent Gökçe; personel sayısının da 3 kat arttığını belirtti.

Türkiye'de 8 fabrika hedefi
Saint-Gobain Weber'in Türkiye'deki yatırımlarına devam edeceğini belirten Gökçe, 8 fabrikaya ulaşmayı hedeflediklerini söyledi. Bir sonraki fabrika yatırımı için Diyarbakır'ı işaret eden Gökçe, yatırımın iki yıl içerisinde yapılacağını açıkladı.