Sefaköy Halkalı Başakşehir Havaray projesi başlıyor!

İstanbul trafiğini rahatlatması planlanan Havaray projesinin yapımı Sefaköy'den başlayacak

Sefaköy Halkalı Başakşehir Havaray projesi başlıyor!

İstanbul trafiğini rahatlatması planlanan Havaray projesinin yapımı Sefaköy'den başlayacak. Sefaköy Halkalı Başakşehir projesinde toplam 17 istasyon olacak. Proje tamamlandığında Sefaköy ve Başakşehir arası 34 dakikaya inecek. 15 kilomete uzunluğunda olacak Havaray projesi ile bütün projeler tamamlandığında Halkalı - Gebze arasındaki yolculuk süresi 105 dakikaya inecek. Çalışmayı yapan firma, Halkalı - Kazlıçeşme'yi Eylül 2016'da, Ayrılıkçeşme - Pendik arasını ise 2016 yılı sonunda bitirecek. Sefaköy Halkalı Başakşehir Havaray hattı tamamlandığında Halkalı Gebze Marmaray hattı, Beylikdüzü Metrosu, Kirazlı Halkalı LRTY Hattı ve Mecidiyeköy Mahmutbey Metrosu ile entegre olacak. Havaray projesinin geçtiği yerlerdeki konut fiyatlarını yükseltmesi bekleniyor.

 

Sefaköy Halkalı Başakşehir Havaray projesi başlıyor!

 

Sefaköy - Halkalı - Başakşehir Havaray Hattı'nın başlangıç noktası Sefaköy, bitiş noktası ise Başakşehir olacak. Sefaköy'ü tamamen geçecek olan hat Halkalı Caddesi boyunca devam ederek Halkalı Meydan'a ulaşacak. Yerleşim alanları içerisinden geçecek olan havaray Sakarya Caddesi Köprülü Kavşağı'ndan geçip, Atakent 1. Etap 1. Bölge önüne gelecek. Hürriyet Caddesi Köprülü Kavşağı'ndan tekrar Halkalı Caddesi'ne girip kuzeye devam ederek Arenapark AVM ve IETT İkitelli Otobüs Park alanlarının önünden geçecek. Daha sonra Başakşehir 1. Etap Kavşağı, Başak Konutları Metro İstasyonu son olarak Başakşehir Fatih Terim Stadyumu önünde sona erecek. 

Küçükçekmece ulaşım üssü oluyor

Sefaköy Halkalı Başakşehir Havaray Güzergahı 

Sefaköy Halkalı Başakşehir Havaray Hattı güzergahı şöyle belirlendi; Halkalı Metrosu, Arena Park Ziya Gökalp, Başak Konutları istasyonu ve Başakşehir Fatih Terim Stadyumu'nda sona erecek.