Ankara'nın mega projelerine şartlı destek

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz haftalarda açıklanan mega projelere gayrimenkul sektöründen şartlı destek geldi. Sektör temsilcileri, başta İmrahor Vadisi olmak üzere doğal dokunun korunmasına öncelik verilmesi gerektiğini vurguladı

Ankara'nın mega projelerine şartlı destek

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz haftalarda kamuoyu ile paylaşılan mega proje vizyonu, sektör temsilcileri tarafından temkinlilikle karşılandı. Projelerin Ankara'nın marka değerini yükselteceği konusunda hemfikir olan uzmanlar, buna karşın, başta İmrahor Vadisi olmak üzere doğal dokunun korunmasına öncelik tanınmasını istedi. 

Ankara projelerinin mantıkla imtihanı... Ayrıntılar için tıklayın...

YP İnşaat'tan Ankara Boğazı ve İmrahor Vadisi açıklaması
Ankara Boğazı projesinin İmrahor Vadisi ve bölge semtlerin değerinin artmasına yol açacağını vurgulayan YP İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Osman Cem Çankaya, buna karşın Ankara Boğazı gibi  projelere şartlı destek verdiklerini söyledi. Çankaya, Ankara'nın dünya başkenti olma yolundaki tüm adımlarına dektes sunduklarını ancak geleceğe yönelik adımların dikkatli bir biçimde atılması gerektiğini vurgulayarak:

"Kent merkezine yakın konumu, benzersiz doğal güzelliklere ev sahipliği yapması ve tertemiz havasıyla şehrin en değerli alanlarından biri. Son yıllarda inşaat sektörünü de kendine çeken vadi ve çevresindeki yapılaşmanın, bu güzelliklerin dokusunu koruyarak ilerlemesi gerekiyor..." dedi. 

 

Sektörden Ankara'nın mega projelerine şartlı destek

 

YP İnşaat İmrahor Vadisi'ne yatırımı sürdürüyor
YP İnşaat'ın İmrahor Vadisine cepheli Vadi 2000, Vadi 3000 ve Vadi 5000 projelerini hayata geçirdiğini ve gelecek dönemde de Nefis Çankaya Evleri projesinin aynı bölgede inşa edileceğini de hatırlanan Çankaya, kalite ve konforu temiz hava ile buluşturan projelerle konut alıcısının karşısına çıktıklarına dikkat çekti. Çankaya:

"Şu an inşaatı devam eden ve önü kapanmayan bir İmrahor Vadisi manzarası sunan Nefis Çankaya Evleri ile kentin merkezinde doğayla iç içe bir yaşam sunuyoruz" dedi. 

Firma Bilgisi: Yp Inşaat
Proje Bilgisi: vadi 2000