'Sektörün itibar kaybetmesinden korkuyoruz'

İnşaat sektörünün sıkıntı içinde bulunduğuna dikkat çeken Soyak CEO'su Emre Çamlıbel, itibar kaybedilmemesi gerektiğni dile getirdi

'Sektörün itibar kaybetmesinden korkuyoruz'

30 Aralık 2013/ emlakwebtv
Soyak CEO'su Emre Çamlıbel, siyaseti itibarsızlaştırmak için yapılan İstanbul merkezli operasyonda gayrimenkul sektöründen bazı işadamlarının adının geçmesinin sektöre yansımasını değerlendirdi. Çamlıbel, "İtibar araştırmalarında genel olarak itibarı düşük ve sıkıntılı çıkan bir sektörüz. Henüz kesinleşmemiş bilgiler üzerinden sektörün itibar kaybetmesinden korkuyoruz" dedi.

2013'ün sektör için çok başarılı geçtiğini ifade eden Çamlıbel, 2013 itibariyle sektörün yüzde 7.5 büyüdüğünü kaydetti. İstanbul için düşünülen mega projelerden olan 3. köprü, 3. havaalanı, Yenişehir projelerinin başladığını anımsatan Çamlıbel, bunların sektör açısından gelecek yıl için önemli adımlar olduğunu belirtti. Yeni yılda konuta olan zammın enflasyon oranında yüzde 6-7 civarında olacağını vurgulayan Çamlıbel, ancak KDV oranlarının yüzde 18'e çıkarılmasının fiyatları biraz artıracağını kaydetti.

Takvim