Seramiksan'dan usta eğitimi

Seramiksan, ustalara yönelik başlattığı eğitim serisinin ilkini vitrifiye ürün montajı konusunda, İzmir ve Manisa çevresindeki ustalara yönelik olarak gerçekleştirdi.

Seramiksan'dan usta eğitimi

Seramik sektöründe faaliyet gösteren Seramiksan, İzmir ve Manisa bayileri aracılığıyla belirlediği ustalara 'Vitrifiye Ürünleri Montaj Eğitimi' verdi. Vitrifiye ürünleri hakkında detaylı teknik bilgilerle birlikte, ürün testleri, montaj ve paketleme konularını içeren bir günlük eğitim, Seramiksan Vitrifiye Fabrikası'da görevli teknik uzmanlar tarafından gerçekleştirildi.

Seramiksan eğitimi
İlk olarak ürünlerin genel tanımı ve teknik özelliklerinin anlatıldığı eğitimde, ürünlerin oluşum evreleri ve bu evrelerdeki kontrol süreçleri aktarıldı. Katılımcılar ürün testleri, paketleme süreci ve paketleme esnasında kutu içerisinde bulunan yan malzemeler ve montajlanıp verilen malzemeler hakkında bilgilendirilirken, asma klozetlerin ve duvara sıfır klozetlerin rezervuar ve kapak montajı teknik uzmanlar tarafından uygulamalı olarak gösterildi.

Gün boyu süren eğitim, ürün montajı ile ilgili genel şikayetlerin anlatılması ve yapılan genel değerlendirme ile sonlandırıldı. Ayrıca Eğitime katılan ustalara Seramiksan yöneticileri tarafından katılım belgesi verildi.