Siirt Evren Mahallesi Toki başvuruları bugün başlıyor

Siirt Evren Mahallesi Toki alt gelir başvuruları bugün başlıyor. 71 adet konutun açık satışa çıkacağı projede başvurular 31 Mart 2016 tarihinde sona erecek

Siirt Evren Mahallesi Toki başvuruları bugün başlıyor

Siirt Evren Mahallesi Toki alt gelir başvuruları bugün başlıyor. 71 adet konutun açık satışa çıkacağı projede başvurular 31 Mart 2016 tarihinde sona erecek. 

2+1 nitelikli 75 metrekarelik 71 adet konut için başvurular Halk Bankası'nın bütün şubeleri tarafından kabul edilecek. Siirt Evren Mahallesi Toki Konutları'nda fiyatlar 70 bin 278 TL ile 106 bin 641 TL arasında değişiyor. Projede aylık minimum 7 bin TL peşinat ve 234 TL taksitler ile konut sahibi olunabilecek. 

Toki evlerine nerede, nasıl başvurulur? 

Siirt Evren Mahallesi Alt Gelir Grubu Satış Duyurusu

Dosyayı indirmek için tıklayın.

 

Başvurular için son tarih 31 Mart

Halk Bankası'nın bütün şubeleri tarafından kabul edilecek olan Toki Siirt Evren Mahallesi başvuruları 31 Mart 2016 tarihinden sona erecek. Toki Konutları'nda yüzde 12 peşinat ile kalan tutar için 180 ay vade, yüzde 20 peşinat ile kalan tutar için 240 ay vade yapılabiliyor. Açık satış yöntemiyle satışı gerçekleştirilecek olan konutların satış işlemleri Halk Bankası'nın şubeleri aracılığı ile yürütülecek. 

Konutların teslim süresi, sözleşme tarihinden itibaren 36 aydır. Taksit ödemeleri, konut teslimini takip eden ay itibariyle başlatılacak ve ilk 6 aylık dönemsel artış konut teslimini takip eden dönemde başlatılacaktır. Alt gelir grubu projelerinden sözleşme imzalayan vatandaşlar konutlarını borçları bitene kadar devredemeyecekler. Aynı zamanda borç bitene kadar alıcının ailesi veya kendisinde ikamet koşulu aranacak olup, aksi bir durumun tespit edilmesi halinde sözleşmeleri feshedilecektir.