TOKİ evlerine nerede, nasıl başvurulur?

Alt ve orta gelir grubuna yönelik inşa ettiği projelerle dikkat çeken ve bugüne kadar binlerce aileyi ev sahibi yapan TOKİ'nin projeleri hız kesmeden devam ediyor. Peki TOKİ evlerine nasıl başvurulur?

TOKİ evlerine nerede, nasıl başvurulur?

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayat verilen konutlar düşük fiyatları ve cazip ödeme seçenekleri ile oldukça talep görüyor. Alt ve orta gelirli kişileri hedef alarak inşa edilen TOKİ konutları, Türkiye'nin dört bir yanında üretiliyor. Siz de TOKİ konutlarından ev almak istiyor fakat atacağınız adımları bilmiyorsanız, aşağıdaki maddeleri okumanızda fayda var. İşte 'TOKİ evlerine nasıl başvurulur?' sorusunun yanıtı.

*Öncelikli olarak TOKİ'nin nerede ve ne zaman proje inşa edeceğini bilmek gerekiyor. Bunun için TOKİ'nin resmi web sitesini takip ederek, satışa çıkarılan projeleri öğrenmek mümkün. Yanı sıra TOKİ projelerini satışa çıkarmadan önce ulusal ve yerel basında duyuruyor.

*TOKİ projelerini öğrendikten sonra başvuru yapmak için istenen belgeleri tamamlamak şart. Bu belgeler ise;

-Nüfus Cüzdanı fotokopisi,
-Ev sahibi olmak istediğiniz il veya ilçe sınırları içinde kaç yıldır ikamet ettiğinizi gösterir ikametgah ilmühaberi,
-T.C. Kimlik Numaraları, (Aile bireylerinin) Vergi Sicil Numaraları, (Aile bireylerinden Vergi Sicil Numarası bulunanlar bildirecek)
-Başvuru Formunda istenilen diğer bilgiler,
-Başvuru formunu imzalayan başvuru sahibinin, kendisine, eşine ve velayeti altındaki çocuklarına ait kira, faiz geliri vb. gelirinin olmadığını beyan etmesi.

TOKİ ALT GELİR GRUBU BAŞVURU FORMU 2015 

TOKİ başvuruları nereye yapılıyor?
TOKİ Evleri’nden konut sahibi olmak için başvuru mercileri, TOKİ projesinin yer aldığı il veya ilçeye göre değişiyor. TOKİ Evleri için başvurular genellikle; belediye, valilik veya kaymakamlığa yapılıyor. Söz konusu başvuru merciini öğrenmek için satış duyurusuna bakmanız yeterli. Çünkü satış duyurularında başvurulacak merci ve adresi belirtilmekte.

TOKİ EMEKLİ BAŞVURULARI 2015 

 

Firma Bilgisi: Toki