SİNPAŞ FLATOFİS’İ KAĞITHANE’YE TAŞIYOR

Sinpaş GYO İştiraki Servet GYO, ilkini 2009 yılında İstanbul Haliç’te hayata geçirdiği Flatofis projesinin ikincisini Kağıthane’de inşa edecek. 75 milyon dolarlık ofis binasında inşaat başladı

SİNPAŞ FLATOFİS’İ KAĞITHANE’YE TAŞIYOR

Sinpaş Holding iştiraklerinden Servet GYO, yatay ofis trendini Flatofis'ten sonra, şimdi de Kağıthane'ye taşıyor. İlkinin Haliç'te yapıldığı Flatofis'in ikincisi Kağıthane'de, toplam 75 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilecek. Yatay mimarisi ile dikkat çeken projede inşaat başlarken, teslimler 18 ay sonra yapılacak. Ofislerin kiralanacağı projeyi kendi arsaları üzerinde inşa edeceklerini belirten Servet GYO Genel Müdürü Mahmut Sefa Çelik, kiralama ve işletme yönetimini de şirketlerinin yapacağını söyledi.

Türkiye'nin ilk A+ yatay ofisi Flatofis'i Haliç'den sonra Kağıthane'ye taşıdıklarını belirten Mahmut Sefa Çelik, "Yatırım değeri 75 milyon dolar olan Flatofis Kağıthane'de, Flatofis'te edindiğimiz tecrübeyi yansıtacağız. Yepyeni, ferah ve geniş bir ofis anlayışı sunan Flatofis'lerde, çalışanların mutluluğunu ve motivasyonunu öne çıkaran olanaklarımız sayesinde, şirketlerin daha verimli bir dönüşüm yaşadıklarını gözlemledik. Nitekim sektöründe öncü birçok şirket genel müdürlüklerini buraya taşıdı" dedi.

Yenileri yolda
İstanbul'da 100 bin metrekare kiralanabilir ofis alana sahip olduklarını belirten Çelik, 8 yıl içinde bunu 230 bin metrekareye çıkaracaklarını dile getirdi. Yüksek bina yerine yatay ofis yatırımı tercih ettiklerine dikkat çeken Çelik, "İstanbul'da İkitelli'de ve Yenisahra'da da ofis projesi planımız var. Bu ofislerde de yatay mimari öne çıkacak. Flatofisler, gökdelen tipi yapılara göre daha verimli. Kayıp alan azalıyor ve çalışan verimliliği artıyor" dedi. Kağıthane'deki yeni yatırımlarının lokasyon avantajıyla öne çıktığını belirten Çelik, Cendere Vadisi üzerinde, metro durağına 100 metre mesafede yer alacaklarını söyledi.