Sirkeci'de gece turizmi boşluğu dolacak

TOBB-İTO Sirkeci Projesi hakkında açıklama yapan İTO Başkanı Çağlar, turistler için gece aktivitesine uygun bir yer yaratmayı hedeflediklerini söyledi

Sirkeci'de gece turizmi boşluğu dolacak

TOBB-İTO Sirkeci Projesi İhale duyurusunun öncesinde İstanbul'daki en büyük 40 müteahide 'proje ve detayları' hakkında bilgi verildi.

Turistler için gece mekanı
İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar, projenin Eminönü ve çevresinin düzenlemesi olarak planladıklarını belirterek: 

'Bölge gündüzleri çok yoğun olarak kullanılıyor. Ama geceleri boş kalıyor.Turistlerin gece keyif alabilecekleri bir yer yaratmak istedik. Atıl haldeki tarihi binaları turizme kazandırmak istiyoruz. Binamızın yanındaki otoparkı belediyeye kullandırıyorduk. Liman Han'ı kaymaya başladığı için kapattık. Bunları rehabilite etmemiz gerekli. İBB'nin de Unkapanı'ndan Sarayburnu'na kadar yolu yer altına alıp, üstünü park yapma projesi var. İstanbul'a gelen turistlere alternatif mekanlar sunmamız gerekli' ifadelerini kullandı.

TOBB-İTO İhalesi 13 Nisan'da
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve İstanbul Ticaret Odası'na ait Reşadiye Caddesi-Eminönü İstanbul adresindeki 18 pafta 406 ada ve 1,3, 24 Parselleri için Yapı-İşlet-Devret modeli ile Otel, İş Merkezi, Toplantı ve Kültür Merkezi İnşaatı yapım ve işletmesi amacıyla yapılacak ihale tarihi 13 Nisan 2015 olarak belirlendi.