Şişecam fabrika arsalarını satıyor

Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. Topkapı'daki 80 bin 500 metrekare büyüklüğündeki arsasını satışa çıkarttı. Şirket satış için DTZ Pamir & Soyuer Gayrimenkul Danışmanlık şirketini görevlendirdi

Şişecam fabrika arsalarını satıyor

24 Ağustos 2013 / emlakwebtv

Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. (Şişecam), Topkapı'da 80 bin 500 metrekarelik arsanın satışı için DTZ Pamir & Soyuer Gayrimenkul Danışmanlık'ıgörevlendirdi.
Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü karşısında bulunan arsa, Şişecam tarafından yakın zamana kadar üretim tesisi olarak kullanılıyordu. E-5 ile Esenler Otogarı'nı bağlayan Dumlupınar Caddesi üzerinde konumlanan 80.500 metrekare büyüklüğündeki arsa imar planında konut-hizmet-ticaret alanı olarak gösterilmiş ve 2.00 emsali bulunuyor. Arsanın satışı için ise DTZ Pamir & Soyuer Gayrimenkul Danışmanlık görevlendirildi.

20/05/2013 tarihinde Türkiye Şişecam Fabrikaları AŞ (Şişecam) tarafından Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada şöyle denildi.

1) Şirketimiz mülkiyetinde bulunan Paşabahçe Beykoz gayrimenkulleri,

2) Bağlı ortaklıklarımızdan Anadolu Cam Sanayii A.Ş. mülkiyetinde bulunan Topkapı gayrimenkulleri ve

3) Bağlı ortaklıklarımızdan Çayırova Cam Sanayii A.Ş. mülkiyetinde bulunan Kançotepe gayrimenkullerinin,
satış, hasılat paylaşımı veya kat karşılığı verilmesi yöntemleriyle likit hale getirilmesi için, gerekli işlem süreçlerinin "DTZ Pamir & Soyuer Gayrimenkul Danışmanlık A.Ş." aracılığıyla yürütülmesi kararlaştırılmış ve anılan firma yetkilendirilmiştir.