Sofa Bahçeşehir'de internette komşuluk çağı

Başakşehir Belediyesi ve Gül İnşaat işbirliği ile hayata geçirilecek Sofa Bahçeşehir'de komşular canlı yayında birbirlerine yemek tarifi verebilecek, aile hekimiyle görüşebilecek

emlakwebtv / 25.02.2013

Başakşehir Belediyesi ve Gül İnşaat işbirliği ile hayata geçirilecek Sofa Bahçeşehir'de komşular canlı yayında birbirlerine yemek tarifi verebilecek, aile hekimiyle görüşebilecek. Sofa Bahçeşehir sakinleri tüm bu hizmetlerden yararlanmak için ekstra bir ücret de ödemeyecek. 

Gül İnşaat’ın Başakşehir Belediyesi ile hasılat paylaşımı modeli ile inşa edeceği Sofa Bahçeşehir projesi, Behçeşehir’de göletin hemen yanı başında yer alacak. Türkiye’de ilk defa Başakşehir Belediyesi tarafından uygulanacak, Living Lab sistemi ile Sofa Başakşehir’de yer alan tüm daire ve ticari ünitelere fiber optik alt yapı ile 1 gigabit internet erişim hizmeti verilecek. Bu hız mevcut internet erişim hızlarının kat ve kat üzerinde olacak.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Living Lab sistemi ile son teknolojiyi vatandaşın kullanımına sunmayı hedeflediklerini anlattı.

Gül İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gül de, proje detaylarını emlakwebtv kameralarına anlattı.

Proje Bilgisi: Sofa Bahçeşehir