Tabanlıoğlu rotasını Körfez’e çevirdi

10 yıldır kesintisiz olarak Cityscape’e katılan Tabanlıoğlu Mimarlık, standında, diğer güncel projeleri ile birlikte halen inşaatı süren Crystal Towers projesini tanıttı

Tabanlıoğlu rotasını Körfez’e çevirdi

9 Ekim 2013 / emlakwebtv / Bülent Yoldaş / Dubai

Tabanlıoğlu Mimarlık, Dubai ve Doha’daki ofisleriyle, Körfez Bölgesi’nde önemli projelere imza atıyor. Dubai’de kentsel gelişimin öncü projesi Crystal Towers’ı hayata geçiren Tabanlıoğlu Mimarlık, Cyrstal Towers’ta; biri konut ağırlıklı, diğeri ise otel olan 2 kule ile kullanıcıları arasında yaratılan sinerji, cadde seviyesinde tüm kentliyle buluşuyor. 10 yıldır kesintisiz olarak Cityscape’e katılan Tabanlıoğlu Mimarlık, standında, diğer güncel projeleri ile birlikte halen inşaatı süren Crystal Towers projesini tanıttı. Global ekonomik krizin paralelinde Dubai’de de yaşanan durgunluk döneminin son 2 yıldır pozitif anlamda değiştiğine, bunun göstergesi olarak da kentte inşat sektöründe yeniden canlanmalar başladığına dikkat çeken Melkan Gürsel Tabanlıoğlu, “Aslında Dubai, hali hazırda dünya mimarlığının hem iyi ve hem de kötü örneklerinin sergilendiği bir podyum” dedi.

Tabanlıoğlu Mimarlık Dubai Ofisi’nin, Ortadoğu ve bölgedeki umut verici gelişmelerin yanısıra, inşaatı başlamış olan projelerin supervizyonunu sağlamak amacıyla 2012 yılında kurulduğunu belirten Murat Tabanlıoğlu da, “Dubai ofisimiz, sadece Dubai de değil, bölgedeki tüm yeni projelerimizin de geliştirildiği bir ofis olarak, çalışmalarını İstanbul ve bu yıl kurulan Doha ofislerimizle koordineli olarak sürdürüyor. Türkiye’nin Ortadoğu ile kültürel ve fiziki yakınlığının sağladığı avantajın yanı sıra, Cityscape’e 10 yıldır düzenli olarak katılıyor olmamızın da, Tabanlıoğlu’nun bölgede mesleki olarak tanınmasına ve güvenirliğine vesile olduğuna inanıyorum” diye konuştu.