Tapu.com’u ayda 250 bin kişi ziyaret ediyor

Türkiye’nin ilk online gayrimenkul açık artırma sitesi Tapu.com, ilk yılını bitirdi. Site bu süreçte 41 ilde tapu satışı gerçekleştirdi.

Bankalar başta olmak üzere finansal kurumların portföyünde yer alan temiz tapuları, şeffaf, hızlı ve kolay bir yöntemle alıcılara sunan Tapu.com, açık artırmayla gerçekleştirdiği satışlarda gayrimenkullerin piyasa değerinde satılmasını ve fiyatları da alıcıların belirlemesini sağlıyor. Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren Tapu.com, finans kurumlarının ellerindeki gayrimenkullerin alıcılara kolaylıkla ulaşmasını hızlı ve şeffaf bir şekilde sağlayarak, sektördeki bu boşluğu dolduruyor. Tapu.com’da bulunan tüm tapular SPK lisanslı değerleme raporuyla sunuluyor ve bu da güveni oluşturuyor. Tapu.com kurucusu ve CEO’su Emre Erşahin, ilk zamanlarda ortalama 2 günde 1 tapu satılırken son zamanlarda bu oranın günde bir tapu satışına çıktığını ve siteyi ayda 250 bin kişinin ziyaret ettiğini  belirterek, “Önümüzdeki dönemde ise her gün birkaç tapu satmayı hedefliyoruz. Bir yıllık sürece baktığımızda satış adetlerimizin her çeyrekte bir önceki çeyreğe göre yüzde 70 arttığını görüyoruz” dedi.

Şirketler ve bireyler de satış yapabiliyor
Tapu.com’da ilk zamanlarda yalnızca finans kurumlarının satış yapabildiğini söyleyen Erşahin, ellerinde gayrimenkul değerleme raporu bulunması şartı ile şirket ve bireylerin de artık tapu satışı yapabildiğini belirtti. Tapu.com’da her 5 satıştan biri 15 gün içinde gerçekleşiyor. En çok tapu satışı yapılan illerin başında Çanakkale arsaları, Antalya, Ankara, Aydın ve Bursa geliyor.

En gözde 100 internet girişimi arasında
Tapu.com Avrupa’nın en gözde 100 internet girişimi arasında gösteriliyor. Dünyanın en prestijli teknoloji ve ekonomi dergilerinden olan WIRED tarafından yapılan değerlendirmede Tapu.com, 2016 yılında Avrupa’nın en dikkat çeken 100 internet girişimi arasında bulunuyor.

Firma Bilgisi: Tapu.com