Tartışmalı arazinin ihalesi yapıldı

Emlak Konut, Emirgan Korusu'na komşu arazinin ihalesini dün gerçekleştirdi. İhalede en yüksek teklif arsa için UCC'den, proje ve arazi için ise Tahincioğlu'ndan geldi

Tartışmalı arazinin ihalesi yapıldı

Emlak Konut GYO, geçen yıl Özelleştirme İdaresi'nden 1 milyar 5 milyon 522 bin TL'ye aldığı Emirgan Korusu'na komşu araziye ilişkin ihaleye dün çıktı. İhalede arsaya en yüksek teklif 1 milyar 224 milyon lira ile Akayteks Tekstil ve UCC ortaklığı verirken, proje ve arazi için en yüksek teklif, Tahincioğlu Gayrimenkul'den geldi. Tahincioğlu'nun teklifi 3 milyar lira. 

8 Firma katıldı
Emlak Konut GYO'nun ihalesine 8 firma katıldı. Toplamda 158 bin 497 metrekarelik arsa, üzerine yapılması gündeme gelen turizm tesisi ve AVM ile büyük tartışmalara vesile olmuştu. İhaleyi kazanan firmanın 108 bin 700 metrekare üzerinde inşaat yapma hakkı bulunuyor. 

UCC ve Tahincioğlu
İhalede en yüksek teklifi arsa satışı karşılığı satış toplam geliri olarak Tahincioğlu verdi. Emlak Konut'a en yüksek teklifi ise Akayteks Tekstil ve UCC ortaklığı sundu. Tahincioğlu Gayrimenkul, Tahincioğlu Yapı ve Nida İnşaat İş Ortaklığı arsa satışı karşılığı satış toplam gelirini 3 milyar lira olarak belirledi. Emlak Konut'a ise bu rakamın yüzde 30'unu yani 900 milyon lira önerdi. Akayteks Tekstil ve UCC ortaklığı, arsa satışı karşılığı satış toplam gelirini 2 milyar 400 milyon lira olarak belirledi. Emlak Konut GYO'ya 1 milyar 224 bin lira teklif etti. En yüksek teklifi veren ortaklardan Urbacon Trading and Contracting'in (UCC) Katar merkezli şirket olması da dikkat çekti.

UCC Firması
İhalenin sürprizini gerçekleştiren UCC firması, özellikle Katar'da olmak üzere konut, otel, stadyum, endüstri yapılarının müteahhidi olarak dikkat çekiyor.  

Firma Bilgisi: Si Yapı