Tayfun Talipoğlu okul öncesi eğitimi destekliyor

Braas Çatı Sistemleri ve UNICEF "Okul Öncesi Eğitimin Güçlendirilmesi" projesinde Tayfun Talipoğlu'da UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi olarak katkı sağlıyor

4 Eylül 2013 / emlakwebtv / Havva Babaoğlu

Braas ve UNICEF'in ortaklaşa gerçekleştirdiği okul öncesi eğitimin güçlendirilmesi projesine nasıl dahil oldunuz?

Ben UNICEF'in İyi Niyet Elçisiyim. Hatta Milli Komite'nin ve Uluslararası Komite'nin ortak gösterdiği aday olarak iyi niyet elçisi oldum. Türkiye'de çocuklara verilen ve verdiğimiz önem gereği böyle bir şeye layık görmüşler. Çok onur duymuştum o günde. O günden bu yana UNICEF'in her projesinde varım zaten. Çünkü bu ülkede çocuklara dair ne varsa ben orada olma gereği duyuyorum. "Çocukların milliyeti yok" sözünü çok severim. UNICEF böyle çalışmalar yapıyor zaten. Irk, dil, din ayırmadan yapıyor. Ülke ayırmadan yapıyor bu yardımları. Okul öncesi de bu projelerden birisiydi. Ben doğal olarak içindeyim.

Projeyi nasıl değerlendiriyorsunuz?

Biraz önce de konuşmamda söyledim. Çok küçük paralar bunlar fakat yeterince yaymadığımızı düşünüyorum. Yeterince anlatamadığımızı düşünüyorum. Televizyon desteğini biraz daha almamız gerekiyor. Bu 25 lira konusunda, ayda 25 liranın aslında çok komik bir rakam olduğunu biliyoruz. Ben daha çok bekliyordum desteği. Bizim eksikliğimiz olduğunu düşünüyorum. Daha çok çalışmamız gerekiyor.