Tekfen Emlak ve Rönesans İzmir projesine başlıyor

Tekfen Emlak ve Rönesans İzmir Yeni Kent Merkezi Alanı'ndaki karma projeye kazma vurmaya hazırlanıyor. Tekfen Emlak Genel Müdürü Ömer Egesel İzmir projesini anlattı

25 Ocak 2013 / emlakwebtv / Bülent Yoldaş

Bülent Yoldaş: İzmir'in potansiyelleri, gayrimenkul sektörü açısından sunduğu fırsatlar nelerdir?
Ömer Egesel: İzmir hakketiğinin gerisinde gelişmiş bir şehir. Bunu kabul etmeyen hiç bir taraf yok. Belediye'den özel sektöre kadar herkes bu durumu kabul ediyor. İnşallah önümüzdeki dönemde hak ettiği yeri bulacak. En azından gelişme için her türlü altyapısı var İzmir'in. Tarımı var, turizmi var, sanayisi var ama her nedense hak ettiği gelişmeyi kaydedememiş. Bu durumu belki de bir taraftan şans diye de görmek lazım. Çünkü büyük alanlar kalmış durumda. Koskoca yeni kent merkezi yaratabilecek bir konumda İzmir. Bizde orada yerimizi aldık. ve Tekfen Holding'in arsası üzerine Rönesans Gayrimenkul ile ortak bir proje çalışmasına başladık. Aslında daha önce başlamaıştık ama 1 yıllık bir zaman hukuki süreçlerle geçti.

Bülent Yoldaş: İzmir Yeni Kent Merkezi Alanı içinde hayata geçecek bu proje nasıl bir proje olacak?
Ömer Egesel: Büyük bir proje ve karma kullanım projesi. Ciddi bir büyüklükte, bölgesel denilebilecek bir AVM'si olacak altında. AVM'nin üzerinde konutlar olacak. Çok da fazla bilgi verip yanıltmak istemiyorum, çünkü şu an proje çalışmaları devam ediyor. Belki bir miktar da home ofisler yer alacak.

Bülent Yoldaş: İzmir projesinde inşaat ne zaman başlayacak ve lansman ne zaman yapılacak?
Ömer Egesel: Bir engel, bir aksilik olmaz ise, 2013 senesinde kazmayı vurmayı planlıyoruz. Tekfen olarak, genellikle ruhsat almadan bir projede satışa çıkma alışkanşığımız yok. Rönesans'ta öyle. Dolayısıyla sene sonuna doğru ancak projede satışlara başlarız.

Bülent Yoldaş: İzmir projesi yaklaşık ne kadarlık bir yatırımla hayata geçecek?
Ömer Egesel: İzmir projesi önemli bir proje, burada bir 300 milyona yakın, 270, 280 milyonluk bir yatırım boyutundan söz ediyoruz.

Bülent Yoldaş: 2013'te İzmir'de başka projeler gündeme gelecek mi? Tekfen Emlak olarak önümüzdeki döneme ilişkin hedefleriniz neler?
Ömer Egesel: Bizim şu an İzmiR2de başka bir projemiz yok. İstanbul'da ise şehir merkezinde baktığımız yerler var. Daha ziyade nish, ufak projeler çalışıyoruz. Levent'teki projemizi bitirdik, sattık, Bomonti projemizi bitirdik, sattık, Kağıthane projemizi bitirdik, sattık. İstanbul şehir merkezinde her zaman proje bakıyoruz.