Teknik Yapı Fikirtepe'de neler yapıyor

Fikirtepe’de Evora İstanbul’un yarı büyüklüğünde inşaat gerçekleştirmeyi planlayan Teknik Yapı, toplam 22 adadan oluşan dört ayrı imar adasında proje gerçekleştirmeyi planlıyor

Teknik Yapı Fikirtepe'de neler yapıyor

6 Eylül 2013 / emlakwebtv

Teknik Yapı, yeni imar planı hazırlanan Fikirtepe’de dört ayrı projenin çalışmalarına başladı. Kadıköy’deki mevcut yapılaşmanın sağlıksız olması ve dönüşümün yavaş ilerlediğini belirten Nazmi Durbakayım, daire sahiplerinin aynı bölgede yeni bir merkez olması beklenen Fikirtepe’ye yöneldiğini söyledi. Kadıköylülerin Fikirtepe’de katma değer yaratacak projelere çok sıcak baktığını belirten Nazmi Durbakayım, “Teknik Yapı olarak çok yakından tanıdığımız bölgenin ve insanların taleplerini karşılamak için hazırlıklarımızı tamamladık” dedi.

Kadıköy’ün hemen her bölgesinde Teknik Yapı imzası olduğunu belirten Nazmi Durbakayım “Hem şahsım hem de marka olarak doğma büyüme Kadıköylüz. Kadıköylülerin ne istediğini, bölgenin neye ihtiyacı olduğunu çok iyi biliyoruz. Günümüzde Kadıköy’de yaşanan en büyük sıkıntı eskiyen ve risk taşıyan eski binaların yenilenememesi. 3 – 4 kuşaktan beri Kadıköy’de oturan insanlar, kendilerinin ve çocuklarının daha güvenli bir bina oturmak istiyor. Ancak, yıllarını verdikleri bu bölgeden de ayrılmak istemiyorlar. Bu nedenle, Kadıköy’ün içinde ve daha iyi yaşam alanı sunan projelere dört gözle bekliyorlar. Fikirtepe bu insanlar için tam aranılan bir yer olacak” dedi.

Fikirtepe’de Evora İstanbul’un yarı büyüklüğünde inşaat gerçekleştirmeyi planlayan Teknik Yapı, toplam 22 adadan oluşan dört ayrı imar adasında proje gerçekleştirmeyi planlıyor. Firma yaklaşık 55,5 bin metrekarelik bir alanda toplam 555,1 bin metrekarelik inşaat gerçekleştirmeyi planlıyor.

Yaklaşık 2 yıldır 1,056 malik ile görüşüldüğü bilgisini veren Durbakayım, dört adayı oluşturan kat maliklerinin yüzde 85 ile sözleşme imzalandığını açıkladı. Durbakayım bir adada yüzde 100’ü oranında sözleşme imzalandığını, diğer 3 adada ise bu oranın yüzde 85 seviyelerinde olduğu bilgisini paylaştı. Bugüne kadar Fikirtepe’de yer alan 50 adanın hemen hemen hepsinden görüşme teklifi geldiğini söyleyen Nazmi Durbakayım, bu adalardan sadece kendi aralarında en az yüzde 70-80 oranında fikir birliği yapmış olanlarla anlaşma masasına oturulduğunu belirtti.

Kat  maliklerinin tamamı ile sözleşme imzalanan imar adasında yükselecek proje 11.504  metrekarelik arsa üzerinde gerçekleştirilecek. E- 100 otobanına paralel konumda yer alan bu projede yaklaşık 650 adet daire yapılması planlanıyor. Karma proje olarak tasarlanan projede konut, homeofis ve ticari birimler olacak. Mimari tasarımını İstanbul’un en büyük projesi Evora İstanbul’un konseptini geliştiren Eren Yorulmazer yapacak.

Metrekare fiyat çalışmasının devam ettiği bilgisini veren Nazmi Durbakayım, belirlenecek fiyatın Teknik Yapı farkını ortaya koyan bir seviyede olacağını söyledi.  Durbakayım “Bugüne kadar Teknik Yapı’dan daire alan ve kazanç sağlamayan tek bir kişi olmadığı düşünülürse, belirlenecek rakamın yatırım yapmak isteyenler için de çok uygun olacağını söyleyebiliriz. Ancak Fikirtepe’deki metrekare fiyatlarının Ataşehir’den daha iyi olacağını söylemek mümkün” açıklamasını yaptı.

Henüz planlama aşamasında olan diğer bölgelerle birlikte toplam 3.150 adet  bağımsız üniteden oluşan karma projeler gerçekleştirmeyi öngörülüyor diyen Nazmi Durbakayım “kat malikleriyle görüşmelerimiz devam ediyor. Üçte iki çoğunluğu sağladığımız her projede ruhsat girişimlerini başlatıyoruz” açıklamasında bulundu.

 

Firma Bilgisi: Teknik Yapı