Temmer Mermer Amerika yolcusu

Temmer Mermer, Çin'den sonra dünyada ki en büyük doğaltaş pazarı olan Amerika'ya Türk mermerlerini tanıtmaya gidiyor

Temmer Mermer Amerika yolcusu

Çin'deki ekonomik daralmalar ve ve Ortadoğu ülkelerinde ki siyasi karışıklıklar nedeniyle geçtiğimiz yılı sıkıntılı geçiren mermer sektörü yeni pazarlara yöneliyor. Yaşadığı kriz öncesine kadar dünyanın en büyük 2. doğaltaş pazarı olan Amerika'nın ekonomik sıkıntılarını yavaş yavaş aşmaya başladığı görülüyor. Bu nedenle uzun bir aradan sonra bu fuara yeniden katılmaya karar veren Temmer Mermer, 14/17 Nisan tarihleri arasında Orlando'da gerçekleşecek olan Covering Doğaltaş Fuarı'na hazırlanıyor. Temmer Mermer Yönetim Kurulu Başkanı ve İstanbul Maden ihracatçılar Birliği Başkan Yardımcısı Rüstem Çetinkaya "Amerika ekonomisi 2008 öncesine dönüyor. Ülkenin dış ticaret rakamlarında yükseliş başladı. Biz de Temmer Mermer olarak bu büyümeden payımızı almak üzere, Amerika'da ki müşteri portfoyumuzu güncelliyor, ziyaretlerimizi arttırıyoruz " dedi. Çetinkaya, dış pazarlarda tanınan ve güvenilir bir marka olmaları nedeniyle, fuardan beklentilerinin de büyük olduğunu belirtti.

Temmer Mermer; Afyon, Eskişehir, Bilecik ocakları ile Amerika'ya taş çıkartacak
Afyon'da Türkiye'nin en büyük mermer ocaklarının birinin sahibi olan Temmer Mermer, ayrıca Eskişehir ve Bilecik ocaklarından çıkardığı doğaltaşları da fuarda sergileyecek. Şirket, İstanbul Etiler'de ki showroomunda müşterilerine de sunduğu gibi, Türkiye'de ki taş çeşitliliğini Amerika fuarında sergileyerek, Türk mermerleriyle taş çıkartacak. Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Canada'dan ziyaretçilerin olacağını hatırlatan Çetinkaya, Covering Doğaltaş Fuarı'nın Amerika'nın en büyük fuarı olduğunu hatırlattı.

Cironun yüzde 80'i ihracat
Eskişehir, Bilecik ve Afyon olmak üzere toplam 3 ocağı olan Temmer Mermer'in 2015 yılı ciro hedefi 60 milyon TL. Cirosunun % 80'ini ihracat olarak gerçekleştiren firma, dünyanın aranan mermer firmaları arasında yer alıyor.

Firma Bilgisi: Temmer Mermer