TOKİ Amasya Merzifon Sofular Mah. kurası 17 Nisan’da

TOKİ Amasya Merzifon Sofular Mah. projesinin kurası 17 Nisan 2015 tarihinde gerçekleştirilecek.

TOKİ Amasya Merzifon Sofular Mah. kurası 17 Nisan’da

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Amasya'da hayata geçirilen TOKİ Amasya Merzifon Sofular Mah. Alt Gelir Grubu projesi kapsamında 220 adet konutun başvuru süreci 16 Mart'a kadar devam edecek. Halk Bankası Merzifon Şubesi'ne yapılacak başvurular, 31 Mart 2015 tarihine kadar devam edecek. TOKİ Amasya Merzifon Sofular Mah. kurası ise 17 Nisan 2015'te gerçekleştirilecek.

TOKİ Amasya Merzifon Sofular Mah. kurası ile ilgili yayınlanan bilgiler şöyle;

"1. Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerine kuraya girmeden konut alma hakkı tanınacak, ancak bu kişilerin konutları öncelikli olarak kura ile belirlenecektir.

2. Engelli vatandaşlarımıza konut sayısının %5'i kadar kontenjan ayrılacak ve hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte tekrar kuraya tabi tutulacaktır.

3. Diğer başvuru sahipleri, İdaremiz genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile belirlenecektir.

4. Kurada, asil ve yedek olarak hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini, 20 Nisan 2015 tarihinden itibaren T.Halk Bankası A.Ş. Merzifon Şubesi'nden geri alabilecektir.

"Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası" noter huzurunda; Banka ve İdare yetkilileri denetiminde 17 Nisan 2015 tarihinde gerçekleştirilecektir. Kura çekiliş yeri ve programı daha sonra açıklanacaktır.

Konut Alma hakkı ve Konut Belirleme kurasında;

• Kurada konut sayısı kadar asil alıcı belirlenecek olup aynı anda asil alıcıların konutları da kura ile belirlenecektir.

• Konut sayısının % 30'u kadar yedek alıcı belirlenecektir.

• Satışa sunulan konut sayısından daha az başvuru olması durumunda kura çekilişi yapılmayacaktır. Başvuru şartlarını sağladıklarını kanıtlayarak hak sahibi olanlar kategorilerinin önceliğine ve başvuru sıralamasına göre İdarenin hazırlayacağı ve ilan edeceği program doğrultusunda konut seçim ve sözleşme imzalama işlemlerini İdarenin kullanıma açacağı bloklar arasından gerçekleştireceklerdir."
 

Firma Bilgisi: Toki