TOKİ’den modern hastaneler

İnşa ettiği hastanelerle sağlıkta yeni bir dönem başlatan TOKİ, mimari açıdan göz kamaştıran, modern ve tam donanımlı 233 hastane projesi yürütüyor

TOKİ’den modern hastaneler

06 Ocak 2014/ emlakwebtv

Türkiye’yi yeniden inşa eden TOKİ, okullardan stadyumlara, sevgi evlerinden karakollara kadar kamu kurumlarına modern binalar kazandırıyor. Sağlık hizmetlerinin daha iyi şartlarda verilebilmesi amacıyla da Sağlık Bakanlığı ile dev hastane projeleri gerçekleştiriyor.
TOKİ’nin ülkemiz genelinde tamamladığı ve inşaatını sürdürdüğü 233 hastane projesi bulunuyor. Bu projelerden biri de Mudanya’da hayata geçiriliyor. Haziran 2012’de ilk kazması vurulan Mudanya yeni devlet hastanesi inşaatı tamamlanmak üzere. TOKİ tarafından yapımı üstlenilen yeni devlet hastanesi 100 yataklı olarak inşa ediliyor.

Deniz manzaralı hastane
Mudanya Tepedevrent mevkiinde Marmara denizini kuş bakışı gören ve inşaatı bitme noktasına gelen yeni hastane ile hastalar büyük bir rahatlık yaşayacak. İlçe içinde sıkışık kalan Mudanya Şaziye Rüştü Devlet hastanesinin üzerinden, yeni hastanenin tamamlanarak hizmete açılmasıyla birlikte önemli bir yük kalkacak.
100 yataklı yeni hastanenin kapasitesi ihtiyaca göre 150 yatak kapasitesine çıkarılabilecek. 4 ameliyathanesi olan hastanenin 9 yatak kapasiteli Yoğun Bakım Ünitesi, 8 Acil Birimi ile açık ve kapalı otoparkları olacak.

Firma Bilgisi: Toki