TOKİ İstanbul dönüşümü için hazır

TOKİ, 2016 yılı içinde İstanbul'da toplam 7 ilçede kentsel dönüşüm faaliyetlerine başlayacak. İdare tarafından üstlenilen dönüşüm hamlesi 500 bin metrekarelik alanı kapsayacak

TOKİ İstanbul dönüşümü için hazır

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, 2016 yılında İstanbul'un 7 ayrı ilçesinde kentsel dönüşüm hamlesine dahil olacak. İdarenin yürüteceği kentsel dönüşüm hamlesinin yayılım alanı ise 500 bin metrekareyi bulacak.

TOKİ Başkanı MIPIM'de açıkladı
TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan tarafından Fransa'nın Cannes kentinde düzenlenen MIPIM Uluslararası Gayrimenkul Fuarı'nda yapılan açıklamada, İstanbul'un öncelikli ihtiyacının yeni konutlardan ziyade rezerv konutların inşaası olduğuna değinildi. Başkan Turan, mega kentin temel sorununun kentsel dönüşüm faaliyeti olduğunu ve TOKİ'nin de bu soruna motive olduğunu vurgulayarak:

"Şu anda İstanbul'un 7 ilçesinde sonlanma aşamasına gelmiş olan yerler var. Bunların bir kısmında da bir ay içerisinde ihaleye çıkacağız. Bu ilçeler ise Gaziosmanpaşa, Esenler, Güngören, Üsküdar, Beyoğlu, Bayrampaşa ve Bağcılar" ifadelerini kullandı.

Uluslararası yatırımcının gözü Türkiye'de... TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan'ın açıklamaları için tıklayın...

TOKİ bir çalışan ordusunu yönetiyor
T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi bünyesinde çalışmakta olan kişi sayısının geçen yıl 52 bin olduğunu ve bu rakamın önümüzdeki sene daha da yükseleceğini vurgulayarak:

"TOKİ şantiyelerinde çalışan doğrudan sigortalı çalışan sayısı, 2016 yılı içinde 80-90 bin düzeyine ulaşacak. Bu rakam geçen sene 52 bindi. Elbette bu gelişim alt sektörleri de etkileyecek. Seramik, kapı, vitrifiye, mobilya gibi alt sektörlerde de hareketlilik başlayacak ve istihdam yükselecek..." dedi.