TOKİ Kayaşehir 19. Bölge başvuru şartları 2015!

TOKİ Kayaşehir 19. Bölge başvuru şartları 2015 listesi haberimizde yer alıyor.

TOKİ Kayaşehir 19. Bölge başvuru şartları 2015!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İstanbul Kayaşehir'de toplam 1500 konut 23 Mart'ta satışa çıkarılmıştı. Bu konutların 'TOKİ İstanbul Kayaşehir 18. Bölge 1. Ve 2. Etap ile 19. Bölge projesi' dahilindeki 1100 adedinin başvuru süreci 30 Nisan'da sona erecek. Peki TOKİ Kayaşehir 19. Bölge başvuru şartları 2015 kapsamında neler var?

İşte TOKİ İstanbul Kayaşehir 19. Bölge başvuru şartları 2015 listesi şöyle; 

"1. T.C. vatandaşı olması,

2. İstanbul İl sınırları içerisinde 2 (iki) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir. Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.

3. Başvuru sahiplerinin kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı herhangi bir bağımsız gayrimenkulün bulunmaması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) gerekmektedir.

4. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) gerekmektedir.

5. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

6. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.700-TL olması (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.700-TL olması) gerekmektedir.

7. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir."
 

Firma Bilgisi: Toki